Reading:
10 najlepších stratégií pre obchodovanie s bitcoinom
Share:

10 najlepších stratégií pre obchodovanie s bitcoinom

avatar
by Ras Vasilisin
8. March 2023
10 najlepších stratégií pre obchodovanie s bitcoinom

Stratégie, ako je napríklad sledovanie trendov alebo swingové obchodovanie, vám môžu pomôcť generovať pravidelný príjem.

Hoci najlepšou tradingovou stratégiou pre bitcoin je jednoznačne takzvaný „hodling”, existujú aj iné, ktoré sa dajú začleniť ako nadstavba hlavnej stratégie.

V článku sa pokúsim odhaliť krátkodobé a dlhodobé tradingové stratégie, ktoré som si požičal z akciových trhov, ale dajú sa implementovať aj na bitcoin.

Takže tu je 10 najlepších obchodných stratégií pre bitcoin.

Sledovanie trendov

Táto stratégia využíva doslovne sledovanie trendu cien bitcoinu. To znamená, uzatváranie obchodov na základe smeru, ktorým sa bitcoin v danom momente vydá. Investori môžu na určenie trendov používať rôzne indikátory technickej analýzy, ako napríklad kĺzavé priemery a oscilátory.

Skalpovanie

skalpovanie

Skalpovanie je obchodná stratégia založená na krátkodobých obchodoch. Táto stratégia využíva vykonávanie častých obchodov s malými ziskami. Inými slovami, cieľom je využiť malé pohyby ceny bitcoinu a profitovať na väčšine obchodov malým dielom, ktorý po čase vyskladá obrovské zisky.

Swingové obchodovanie

Táto stratégia je mojou obľúbenou. Swingové obchodovanie je založené na držaní otvorených obchodných pozícií v strednodobom horizonte, zvyčajne niekoľko dní až týždňov, s cieľom využiť výkyvy cien. Swingoví obchodníci často používajú údaje podložené najmä technickou analýzou alebo makroekonomickými dátami.

HODLING

bitcoin cyclus

Ako som naznačil v úvode, hodling alebo „buy and hold” stratégia je jednoznačne najefektívnejšou formou investovania do bitcoinu. Táto stratégia využíva dlhodobo rastúci trend bitcoinu a presvedčenie, že bitcoin z dlhodobého hľadiska výrazne narastie. Historicky nebolo v rámci bitcoinu štvorročné obdobie, ktoré by nebolo v zisku, takže aj keď sa niekomu podarilo nakúpiť na vrchole cyklu, stačí počkať štyri roky.

Priemerovanie (Dollar Cost Averaging)

V prípade, že nechcete investovať jednorázovo, alebo nemáte dostatočne veľký počiatočný kapitál, takzvaná „stratégia priemerovania nákladov”, je presne pre vás. Hlavným predpokladom je začať s pravidelnými nákupmi dostatočne skoro a nesiahať na investície počas dlhšieho časového obdobia. Inak povedané, nechať na investície sadať prach. Nech sa deje čokoľvek. To znamená nespanikáriť a nepredávať predčasne ani pri prepadoch trhu rovnako ako nevyberať zisky pri výrazných rastoch., Nie náhodou Albert Einstein zložené úročenie nazval „ôsmy div sveta”.

Arbitráž

Táto stratégia vyhľadáva arbitráže, čiže cenové rozdiely medzi rôznymi kryptoburzami, ktoré obchodujú s bitcoinom. Predpokladom je, že investori nakupujú bitcoin za nižšiu cenu na jednej burze a predávajú ho za vyššiu cenu na inej burze, aby dosiahli zisk.

Obchodovanie na základe udalostí

Obchodovanie na základe udalostí

Pre túto stratégiu je potrebné pozorne sledovať všetky významné správy a aktuálne dianie na krypto trhu, ako aj v celkovej globálnej ekonomike. To znamená, investori, ktorí využívajú túto stratégiu, musia pozorne sledovať správy týkajúce sa bitcoinu a uskutočňujú obchody na základe toho, akú reakciu trhu očakávajú. Treba povedať, že je to pomerne náročné na čas.

Opčné obchodovanie

Opčné obchodovanie

Ako vyplýva z názvu, stratégia zahŕňa obchodovanie opčných kontraktov a iných derivátov. Investori využívajú opcie a futures kontrakty na nákup alebo predaj bitcoinu za vopred stanovenú cenu, a voči vopred stanovenému dátumu. Táto stratégia poskytuje väčšiu flexibilitu v obchodovaní s bitcoinom.

Obchodovanie so stop-lossmi

Táto stratégia je viac o manažmente rizika, ako o celkovom obchodovaní. Využíva nastavenie stop-loss príkazu na automatický predaj bitcoinu, ak cena klesne pod určitú úroveň. Inými slovami, stratégia pomáha investorom obmedziť straty v prípade, že sa trh prepadne.

Obchodovanie na základe fundamentov

Táto stratégia zahŕňa analýzu základných fundamentov bitcoinu a bitcoinovej siete, ako je miera prijatia, hashovania alebo regulačné prostredie. Investori, ktorí využívajú túto stratégiu, sa väčšinou na bitcoin pozerajú z dlhodobého hľadiska a uzatvárajú obchody na základe analýzy jeho potenciálnych vyhliadok na rast.

Akúkoľvek stratégiu si nakoniec zvolíte, je potrebné mať na zreteli jedno. Aj opica sa občas dokáže trafiť a zarobiť balík, celý trik spočíva v jeho udržaní.

Manažment rizika je pri obchodovaní základ.


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon