Reading:
15 býčích inštitúcií na Wall Street, ktoré kupujú bitcoin
Share:

15 býčích inštitúcií na Wall Street, ktoré kupujú bitcoin

avatar
by Ras Vasilisin
3. December 2020
15 býčích inštitúcií na Wall Street, ktoré kupujú bitcoin

Ak by ste boli pred tromi rokmi generálnym riaditeľom veľkej finančnej inštitúcie, bolo by verejné uvedenie podpory bitcoinu pre vašu firmu samovražedné.

Dôvod?

Príbehom médií bolo, že bitcoin je užitočný iba pre zločincov a drogových dílerov.

Treba si však uvedomiť, väčšina ľudí Bitcoinu nechápala. Denno-denne počuli rovnaké a očividné lži. A všetko ostatné médiá vytesnili.

Okrem všetkých dezinformácií v médiách Warren Buffett vyhlásil, že bitcoin je len účínnejší „jed na krysy“. Jeho partner Charlie Munger uviedol, že obchodovanie s bitcoinom je ako „obchodovanie s mozgami mŕtvych detí“. A Jamie Dimon, generálny riaditeľ JPMorgan, najväčšej americkej banky, uviedol, že prepustí každého, koho pri obchodovaní s bitcoinom chytia.

Nuž, situácia sa zmenila .

A mnoho ďalších ľudí tiež mení názor.

Tu je zoznam ďalších 15 investorov a inštitúcií, ktoré začali o bitcoine rozmýšľať inak.

1. JPMorgan

Aj JPMorgan to zistil. Podľa Fortune JPMorgan minulý týždeň vydal vyhlásenie, v ktorom sa uvádza, že ich analytici sa domnievajú, že cena bitcoinu by sa mohla zdvojnásobiť alebo strojnásobiť. 

2. Fond Tudor BVI

Prvým a jedným z najpozoruhodnejších prevádzateľov bitcoinu je manažér miliardárskeho hedžového fondu Paul Tudor Jones. Tudor uviedol, že mu bitcoin v roku 2020 pripomína úlohu zlata v 70. rokoch. Jeho hedžový fond v hodnote 22 miliárd dolárov investoval medzi 1 a 2 percentami svojich aktív do bitcoinových futures kontraktov.

3. Social Capital

Zakladateľ fondu Social Capital, Chamath Palihapitiya, samozvaný „žiak“ Warrena Buffetta, tvrdí, že bitcoin je najlepším finančným zaistením proti neistej svetovej ekonomike. Vyzval ľudí, aby do aktíva investovali najmenej 1%.

4. ARK 

Cathie Wood je najúspešnejšou investorkou za posledných päť rokov. Jej tím v spoločnosti ARK odporúča alokáciu na bitcoin, ktorá sa pohybuje od 2,55% do 6,55%.

5. Stone Ridge 

Inštitúcie v hodnote niekoľkých miliárd dolárov teraz alokujú na bitcoin 9 číselné cifry. Stone Ridge, správca aktív v hodnote 10 miliárd dolárov, teraz vlastní 115 miliónov dolárov v bitcoinoch.

6. Microstrategy Inc. 

Microstrategy, ktorá je súčasťou burzy Nasdaq, zvýšila po druhom nákupe Bitcoinu ňou vlastnenú hodnotu na 425 miliónov dolárov. Bitcoin v držbe spoločnosti slúži ako primárne rezervné aktívum pokladnice a takmer úplne nahrádza americké doláre.

7. Mode

Spoločnosť Mode Global Holdings, zaradená na Londýnskej burze cenných papierov, nedávno oznámila, že 10% svojich hotovostných rezerv vloží do bitcoinu, aby sa ochránila pred znehodnotením meny.

8. Grayscale 

Najväčší manažér investícií do digitálnych aktív, spoločnosť Grayscalezaznamenala v treťom štvrťroku rekordný prílev vo výške 1 miliardy dolárov a v súčasnosti vlastní celkové aktíva v hodnote takmer 6 miliárd dolárov. Fond Grayscale Bitcoin Trust je na dobrej ceste dosiahnuť do konca roku 2020 hodnotu 500 000 BTC.

9. Fidelity

Spoločnosť Fidelity tiež prispela svojim menom a povesťou ku vytváraniu dobrého mena tejto novej triedy aktív. V roku 2019 úspešne spustila ponuky úschovy kryptomien pre inštitucionálnych investorov. V auguste 2020 spustila prvý bitcoinový fond a nedávno navrhla investorom zvýšiť alokáciu bitcoinov na 5% alebo viac. 

10. Intercontinental Exchange (ICE)

Spoločnosť Intercontinental Exchange, obchodný kolos, ktorý vlastní newyorskú burzu a ďalšie globálne trhy, vytvoril spoločnosť Bakkt, ktorá je podporovaná spoločnosťami Microsoft a Starbucks a zameriava sa na zaistenie bezpečnosti kryptomien pre váš dôchodkový fond a možno aj pre maloobchod.

11. Goldman Sachs 

Goldman naznačil, že uvažuje o svojej vlastnej kryptomene, s najväčšou pravdepodobnosťou stablecoin. Banka uviedla, že došlo k „zvýšeniu záujmu“ inštitucionálnych klientov banky, pokiaľ ide o kryptomeny, a dodala, že „sa cíti, akoby došlo k obnoveniu záujmu o kryptomeny“.

12. DBS Bank

DBS Bank, ktorá je najväčšou bankou v juhovýchodnej Ázii, sa pripravuje na spustenie novej výmeny digitálnych aktív. Je to veľká vec, pretože to ukazuje, že v Ázii sa kryptomeny stali hlavným prúdom. 

13. Paypal

PayPal nedávno tiež vstúpil do hry o kryptomenu. Technologická spoločnosť umožní používateľom nakupovať a predávať bitcoiny a ďalšie kryptomeny. PayPal má viac ako 345 miliónov používateľov, 25 miliónov obchodníkov a podľa vkladov je 20. najväčšou „bankou“  .

14. Square

Platobná platforma Square kúpila bitcoin v hodnote 50 miliónov dolárovJack Dorsey, generálny riaditeľ spoločností Twitter a Square, je už dlho zástancom bitcoinu a v roku 2018 uviedol, že verí, že sa z neho v nasledujúcom desaťročí nakoniec stane jednotná svetová mena. Dorsey taktiež osobne vlastní nezverejnené množstvo bitcoinu.

15. Centrálne banky

Aj keď sú to rôzne subjekty, na tento zoznam patria aj centrálne banky. Už dlho majú vplyv na Wall Street a vôbec neignorujú, čo sa deje. Či už je to predseda CFTC, ktorý hovorí pozitívne o bitcoinoch a ethereu, alebo ECB, ktorá predstavuje návrh digitálneho eura, alebo Čína, ktorá testuje centralizovanú digitálnu menu v Šen-čene, všetci kryptomenám venujú pozornosť. Ľahkým prvým krokom by bolo začať vkladať bitcoiny do svojich rezerv centrálnej banky. Ak sa to stane v niektorej z veľkých krajín, spustí sa globálna hra o FOMO .

Mahátma Gándhí raz povedal:
„Najprv vás ignorujú, potom sa vám smejú, potom s vami bojujú, a nakoniec vyhráte.“

Musíte si uvedomiť, že každá veľká banka už organizuje výkonné stretnutia týkajúce sa bitcoinu. Je tiež ľahké si predstaviť, že veľké rodinné kancelárie sú bitcoinu už vystavené bez toho, aby to oznámili svetu.

Áno, od povesti obchodníkov s drogami a zločincov sme prešli dlhú cestu.

Bitcoin však ešte nevyhral. 

Nesmieme zabúdať, že Bitcoin nie je ako iné aktíva na Wall Street.

Finančný systém je rozbitý a a vybudoval tým svet založený na nerovnosti.

Cieľom je narušiť súčasný stav a pomocou technológií vytvoriť lepší a spravodlivejší svet.

Potom vyhráme všetci.

Medzitým mám podozrenie, že budeme naďalej pokračovať v HODLovaní.


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon