Reading:
30 citátov o Bitcoine od slávnych ľudí
Share:

30 citátov o Bitcoine od slávnych ľudí

avatar
by Virtuse Admin
22. July 2020
30 citátov o Bitcoine od slávnych ľudí

Prečítajte si najlepšiu zbierku toho, čo o bitcoine povedali iní:

 

 1. „Bitcoin je pozoruhodný kryptografický úspech a má schopnosť vytvárať niečo, čo nie je duplicitné v digitálnom svete, má obrovskú hodnotu.“ Eric Schmidt (generálny riaditeľ spoločnosti Google)
 2.  „Zvolili sme si vložiť naše peniaze a vieru do matematického vzorca, ktorý sa neriadi politikou a nie je náchylný na ľudské chyby.“ Tyler Winklevoss (spoluzakladateľ Facebooku)
 3. „Bitcoin má veľmi vzrušujúci vývoj, môže to viesť k svetovej mene. Myslím, že v nasledujúcom desaťročí sa stane jedným z najdôležitejších spôsobov, ako platiť za veci a predávať majetok.“ Kim Dotcom
 4. „Kryptografia je základným stavebným kameňom nezávislosti organizácií na internete, rovnako ako armády sú základnými stavebnými kameňmi štátov, pretože inak jeden štát preberá iný.“  Julian Assange
 5.  „Bitcoin je vlastne mena pre kybersnobov…“ William Shatner (herec vo filmovej sérii Star Trek)
 6. „Každý, kto váha s kúpou bitcoinu, to bude ľutovať po celý život.“ Richard Branson (britský podnikateľ a miliardár) pre Bloomberg TV
 7. Bitcoin je technologická Tour de Force.  Bill Gates
 8. „Bitcoin mám skutočne rád. Je uchovávateľom hodnoty, zdieľanou účtovnou knihou. Ak ste ochotný vystaviť sa istému riziku, je tiež dobrým investičným nástrojom. Nestane sa však všeobecne uznávanou menou, kým sa jeho volatilita nezníži.“ David Marcus (generálny riaditeľ spoločnosti Paypal)
 9. „Domnievam sa, že skutočnosť, že vo svete bitcoinu nahradí tieto funkcie (vlády) algoritmus, … je vlastne celkom super. Som veľkým fanúšikom bitcoinu.“ Al Gore (45. viceprezident Spojených štátov)
 10.  „Zdá sa, že bitcoin jedného dňa bude TCP/IP peňazí. ” – Paul Buchheit (zakladateľ Gmailu)
 11. „Bitcoinom som veľmi nadšený. Má všetky známky potenciálne revolučnej technológie. Mení spôsob, ktorým zmýšľame, hackeri ho milujú, no predsa je často zosmiešňovaný. Presne tak, ako to bolo s mikropočítačmi.“ Paul Graham (zakladateľ služby Yahoo Store)
 12. „Bitcoin bude robiť bankám to, čo e-mail urobil poštovému priemyslu.“ Rick Falkvinge (zakladateľ švédskej strany pirátov)
 13.   „Práve teraz sa bitcoin cíti ako internet pred prehliadačom. “ Wences Casares
 14. „Virtuálne meny môžu disponovať mimoriadnou dlhodobou hodnotou. Obzvlášť v prípade, keď sa im podarí presadzovať rýchlejší, bezpečnejší a výkonnejší platobný systém.“ Ben Bernanke (bývalý predseda amerického Federálneho rezervného systému)
 15. „Myslím, že bitcoin je prvý šifrovaný peniaz, ktorý má potenciál urobiť niečo, ako zmeniť svet.“ Peter Thiel (spoluzakladateľ spoločnosti Paypal)
 16. „Existujú tri éry meny: komoditné, politicky založené a teraz založené na matematike.“ Chris Dixon (spoluzakladateľ spoločnosti Hunch, ktorú teraz vlastní Ebay, spoluzakladateľ stránky SiteAdvisor teraz vlastnenej stránkou McAfee)
 17.  „V celom systéme nenájdete žiadnu chybu. “ Dan Kaminsky (bezpečnostný expert pre spoločnosti Cisco a Avaya)
 18. „Sú to peniaze 2.0, obrovský, obrovský, obrovský obchod.“ Chamath Palihapitiya (bývalá CEO spoločnosti AOL instant messenger)
 19. „Nemôžete zastaviť veci ako bitcoin. Bude to všade a svet sa bude musieť opäť upraviť. Svetové vlády sa budú musieť upraviť.“ John McAfee (zakladateľ spoločnosti McAfee)
 20.  „Ak si máme vziať niečo pozitívne z kolapsu Mt. Gox, tak je to ochota novej generácie spoločností s bitcoinom spolupracovať, aby zaistili budúcnosť bitcoinu a bezpečnosť zákazníckych fondov.“ Brian Armstrong (CEO spoločnosti Coinbase)
 21.  „Bitcoin tu s nami zostane. A ak by ho náhodou niekto chcel v budúcnosti patentovať, musel by zápasiť so vzburou hackerov, ktorej by som, úprimne, nechcel čeliť.“ Adam Draper
 22.  „Bitcoin nám poskytuje používanie meny doteraz nevídanými spôsobmi. Ponúka nám možnosti, aké doteraz žiadna iná mena nemala. Napríklad možnosť kupovania coinov iba vtedy, ak obe strany súhlasia. A žiadna tretia strana im tieto peniaze nevezme. “ Pieter Wuille
 23. „Ak chcete dôkaz, že bitcoiny sú skutočné, pošlite mi ich, vyplatím si ich a nakŕmim bezdomovcov.“ Jason King
 24.  „Blockchain je technológia. Bitcoin je len prvým hlavným prejavom jeho potenciálu.“ Marc Kenigsberg
 25. „Bitcoin bol vytvorený tak, aby slúžil vysoko politickému úmyslu, slobodnej a necenzurovanej sieti, kde sa všetci môžu zúčastňovať s rovnakým prístupom.“ Amir Taaki
 26.  „Ako stúpa cena bitcoinu, začína vás z toho bolieť hlava a aj skeptikov to obmäkčí. Vytvoriť novú menu je jednoduché, hocikto to dokáže. Trik však spočíva v tom, že ju ľudia musia prijať a používať, pretože iba tak jej dodajú hodnotu.“ Adam B. Levine
 27. „Bitcoin je vo svojej podstate inteligentná mena, ktorú vytvorili veľmi inovatívni inžinieri s otvorenou mysľou. Úplne eliminuje potrebu tradičných bánk, zbavuje sa poplatkov v rámci systému kreditných kariet, poplatkov za konverziu peňazí a transakčných poplatkov. Všetko sú to mimoriadne pozitívne vlastnosti.“ Peter Diamandis (zakladateľ a predseda spoločnosti X Prize Foundation)
 28. „Bitcoin a s ním spojené princípy zásadne narušia tradičné vnímanie meny ako takej. V konečnom dôsledku to však menovému systému pomôže.“ Edmund C. Moy (riaditeľ Národnej mincovne USA)
 29. „Bitcoin má obrovský potenciál a ja len čakám, kým z neho bude miliardový priemysel.“ Charlie Shrem
 30.  „Bitcoin nie je ´neregulovaný´. Je regulovaný algoritmom namiesto toho, aby bol regulovaný vládnymi byrokratmi. Je neskorumpovateľný. “ Andreas Antonopoulos

Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon