Reading:
64 % AMERICKÝCH RODIČOV CHCE, ABY SA ICH DETI UČILI O KRYPTOMENÁCH V ŠKOLE
Share:

64 % AMERICKÝCH RODIČOV CHCE, ABY SA ICH DETI UČILI O KRYPTOMENÁCH V ŠKOLE

avatar
by Ras Vasilisin
30. August 2022
64 % AMERICKÝCH RODIČOV CHCE, ABY SA ICH DETI UČILI O KRYPTOMENÁCH V ŠKOLE

Zástancom takýchto vzdelávacích úprav je aj starosta New Yorku – Eric Adams. Minulý rok opísal kryptomeny ako „nový spôsob platby za tovar a služby po celom svete“. To je dôvod, prečo by sa študenti mali dozvedieť o ich základnej technológii.

Vzdelávanie o kryptomenách by sa malo začať už v škole

Takmer dve tretiny z 800 opýtaných amerických rodičov uviedli, že kryptomeny by sa mali vyučovať na školách. 40 % účastníkov verí, že ich deti by sa tiež mali učiť o blockchainovej technológii. 35 % sa domnieva, že by mala byť zahrnuté metaverse. NFT je na poslednom mieste. Len 25 % opýtaných tvrdí, že ich deti by o nich mali vedieť.

24 % rodičov verí, že začiatok vzdelávania o kryptomenách by mal byť na strednej škole. Podľa 19 % je vhodnejšia nižšia stredná škola. 28 % respondentov sa domnieva, že štúdium digitálnych aktív je dôležitejšie ako dizajn a 26 % uviedlo, že by malo nahradiť predmety ako architektúra a dejiny umenia.

Zaujímavé je, že 68 % rodičov priznalo, že sú investormi do kryptomien. V priemere prispeli na budúce vzdelanie svojich detí sumou približne 766 USD, pričom použili výnosy z ich investícií.

Čítaj ďalej


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon