Reading:
AMERICKÍ ZÁKONODARCOVIA NAVRHUJÚ ZÁKON ZAMERANÝ NA STABLECOINY
Share:

AMERICKÍ ZÁKONODARCOVIA NAVRHUJÚ ZÁKON ZAMERANÝ NA STABLECOINY

avatar
by Ras Vasilisin
6. April 2022
AMERICKÍ ZÁKONODARCOVIA NAVRHUJÚ ZÁKON ZAMERANÝ NA STABLECOINY

Dvaja americkí zákonodarcovia, Trey Hollingsworth a senátor Bill Hagerty, spoločne navrhli zákon na zvýšenie transparentnosti rezerv emitentov stablecoinov.

Americkí zákonodarcovia požadujú transparentnosť

Stablecoiny sú kryptomeny, ktoré sú zvyčajne spárované 1:1 s fiat menami, napríklad americkým dolárom. Predpokladá sa, že na každý stablecoin v obehu by mal byť 1 dolár v rezervách. Či je to tak, však nie je úplne známe, čo vyvoláva obavy zákonodarcov.

Podľa informácií z kancelárie senátora Hagertyho by novozavedený zákon vyžadoval, aby stablecoiny boli „kryté vládnymi cennými papiermi so splatnosťou kratšou ako 12 mesiacov alebo americkými dolármi“. Okrem toho by ich emitenti museli zverejňovať overené správy o rezervách vypracované nezávislými auditormi.

Takzvaný „Stablecoin Transparency Act“ je jasným signálom, že americkí zákonodarcovia začínajú hľadieť na zodpovednosť a transparentnosť v odvetví so 180 miliardami dolárov. Transparentnosť emitentov stablecoinov je čoraz väčší problém.

Napríklad Tether bol mnohokrát obvinený z úmyselného skrývania svojich rezerv.

Ako sa uvádza v tlačovej správe, návrh zákona neoprávni regulačné orgány, aby rozbili odvetvie stablecoinov ani „uloženie náročných požiadaviek na emitentov stablecoinov“. Hollingsworth uviedol, že jeho cieľom nie je potláčať technologické inovácie a že projekt poskytne odvetviu predstavu o tom, ako budú regulačné požiadavky vyzerať v budúcnosti.

USDT a USDC – dvaja giganti stablecoinov

Tether, najväčší stablecoin podľa trhovej kapitalizácie, sa dostal pod paľbu pre nedostatok transparentnosti v súvislosti s jeho rezervou. USDT je ​​údajne podporovaný košom likvidných aktív, ale spoločnosť nezverejnila, odkiaľ presne pochádzajú, s odvolaním sa na „ochranu súkromia“.

Čítaj ďalej


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon