Reading:
ARTUR HAYES TVRDÍ, ŽE NÁS ČAKÁ „MASAKER KRYPTOMIEN“
Share:

ARTUR HAYES TVRDÍ, ŽE NÁS ČAKÁ „MASAKER KRYPTOMIEN“

avatar
by Ras Vasilisin
13. April 2022
ARTUR HAYES TVRDÍ, ŽE NÁS ČAKÁ „MASAKER KRYPTOMIEN“

Bitcoin, Ethereum a ďalšie hlavné kryptomeny včera prudko klesli, čo vyvolalo obavy z ďalšieho kolapsu digitálnych aktív. Spoluzakladateľ BitMEX, Artur Hayes, verí, že o dva mesiace budeme čeliť „kryptomenovému masakru“.

Prečo sú kryptomeny lacnejšie?

Výpredaj na trhu s kryptomenami je, keď technologické akcie stiahnu akciové trhy nadol. V pozadí máme tiež obavy z nových blokád (bol zistený nový variant COVID-19), pokračujúcej vojny medzi Ruskom a Ukrajinou a začiatku menového sprísňovania zo strany Federálneho rezervného systému.

Najmä to posledné môže byť zlé pre rôzne trhy aktív. Fed oznámil, že bude bojovať proti inflácii. Dosiahnuť to chce miernou zmenou menovej politiky – končiac kvantitatívnym uvoľňovaním. Americké úrady však chcú v tomto smere urobiť len prvý krok, a to celkom opatrne.

Nezabúdajme, že zrušenie zmien v ich politike, ktoré trvajú viac ako desať rokov, nebude jednoduché. Môže sa to dokonca ukázať ako nemožné.

Arthura Hayes desí masaker kryptomien

To všetko však prispieva, aspoň v strednodobom horizonte k dosť pochmúrnemu obrazu sveta ekonomiky a geopolitiky. Arthur Hayes, spoluzakladateľ burzy BitMEX, sa preto obáva, že ceny bitcoinov a etherea môžu ďalej klesať.

Hayes očakáva, že cena bitcoinu klesne až na 30 000 dolárov. Stane sa tak podľa jeho názoru v najbližších dvoch mesiacoch. Na druhej strane cena ETH klesne na 2 500 dolárov.

 

Čítaj ďalej


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon