Reading:
Biden vidí príležitosť v zdanení kryptomien. Bude sa to týkať aj nerealizovaných ziskov?
Share:

Biden vidí príležitosť v zdanení kryptomien. Bude sa to týkať aj nerealizovaných ziskov?

avatar
by Ras Vasilisin
29. March 2022
Biden vidí príležitosť v zdanení kryptomien. Bude sa to týkať aj nerealizovaných ziskov?

Americký prezident Joe Biden v pondelok predstavil návrh štátneho rozpočtu pre rok 2023. Jeho súčasťou boli aj body, ktoré sa priamo týkali kryptomien.

Šéf Bieleho domu Joe Biden má v pláne zaviesť daňové úpravy, ktoré prinesú do štátneho rozpočtu v priebehu najbližších 10 rokov až bilión amerických dolárov, ktorý má výrazne prispieť k zníženiu štátneho deficitu.

Pokiaľ ide o kryptomeny, verí, že úpravy vo forme zdanenia tohto sektora prinesú do rozpočtu v horizonte dekády takmer 11 miliárd dolárov. Takmer 5 miliárd USD však už v roku 2023.

 

Návrh “FY 2023 budget“, ktorý bol zaslaný americkému Kongresu, má „modernizovať pravidlá“ zdaňovania kryptomien tak, aby dosiahol ich efektívnejší výber. Inak povedané pôjde o nástroje, ktoré zabránia obchádzaniu daňovej povinnosti vďaka tomu, že budú od finančných inštitúcii, brokerov a krytomenových zmenárni zbierať patričné úrady ešte viac informácii.

Zdanenie nerealizovaných ziskov?

Portál DeCrypt upozornil, že súčasťou návrhu, ktorý sa týka aj kryptomien, je pravidlo market-to-market, ktorá sa týka „aktívne obchodovaných kryptomien“. ,,Ide o spôsob ocenenia hodnoty aktív, ktorý zohľadňuje ich aktuálne tržné podmienky a je v protiklade k použitiu kúpnej ceny aktíva, ktorá môže byť vyššia alebo nižšia ako jeho reálna tržná hodnota. Stručne povedané, je zo spôsob zdanenia nerealizovaných ziskov, čo znamená, že daňový poplatník „má problém“, keď sa ETH dostane z 3000 USD na 4000 USD aj keď ETH ani nepredá,” vysvetľuje DeCrypt.

Čítať ďalej


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon