Reading:
BINANCE LIKVIDUJE ÚČTY SPOJENÉ S NAJVYŠŠÍMI RUSKÝMI PREDSTAVITEĽMI
Share:

BINANCE LIKVIDUJE ÚČTY SPOJENÉ S NAJVYŠŠÍMI RUSKÝMI PREDSTAVITEĽMI

avatar
by Ras Vasilisin
3. May 2022
BINANCE LIKVIDUJE ÚČTY SPOJENÉ S NAJVYŠŠÍMI RUSKÝMI PREDSTAVITEĽMI

Binance sprísnila svoje úsilie o dodržiavanie sankcií. Platforma zatvorila niekoľko účtov spojených s najvyššími predstaviteľmi zodpovednými za vojnu s Ukrajinou.

Účty „elity Kremľa“ zablokované

Binance zlikvidovala účet Elizavety Peskovej, dcéry hovorcu ruského prezidenta Dmitrija Peskova, 3. marca, teda asi týždeň skôr ako vláda USA, zaradila 24-ročnú ženu medzi „kremeľskú elitu“. Pesková tvrdila, že s vojnou nemá nič spoločné.

Na zozname ľudí z Ruska, ktorým bol zablokovaný prístup k službám Binance, sú aj Polina Kovaleva, nevlastná dcéra ministra zahraničných vecí Sergeja Lavrova a Kirill Malofejev syn Konstantina Malofejeva, ruského oligarchu, na ktorého sa vzťahujú sankcie zo strany USA, EÚ a Kanady od roku 2014.

CZ v komentári k proaktívnemu kroku spoločnosti zatvoriť účet Peskovej na Twitteri napísala: „proti vojne, nie ľuďom.“

Poyraz uviedol, že Binance zablokovala Peskovú 3. marca, keď sa pokúsila využiť burzu prostredníctvom sprostredkovania tretej strany. Potom bola sankcionovaná Spojenými štátmi.

 

 

Chagri Poyraz, šéf globálnych sankcií v Binance, vyjadril podporu takémuto kroku. Ako informovala agentúra Bloomberg, poznamenal, že spoločnosť posilnila svoju snahu pri monitorovaní ľudí spojených so sankcionovanými subjektmi.


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon