Reading:
BINANCE NEBUDE BLOKOVAŤ ÚČTY RUSKÝCH POUŽÍVATEĽOV
Share:

BINANCE NEBUDE BLOKOVAŤ ÚČTY RUSKÝCH POUŽÍVATEĽOV

avatar
by Ras Vasilisin
2. March 2022
BINANCE NEBUDE BLOKOVAŤ ÚČTY RUSKÝCH POUŽÍVATEĽOV

Kraken a Binance ruské účty nezmrazia

Zdá sa, že ruská invázia na Ukrajinu je nekonečná. Napätie medzi oboma krajinami zo dňa na deň rastie. USA, EÚ a zvyšok „veľmocí“ si zatiaľ držia odstup od priameho vojenského konfliktu.

Na Rusko však uvalili tvrdé finančné sankcie, ktorých účelom je destabilizovať rozlohu najväčšiu krajinu.

Mychajlo Fedorov, ukrajinský vicepremiér včera vyzval kryptomenové burzy, aby zablokovali adresy ruských používateľov s cieľom podporiť obranu Ukrajiny.

Podľa CNBC Binance jeho žiadosti nevyhovie, keďže väčšinu týchto účtov vlastnia „nevinní“ jednotlivci, ktorí s konfliktom nemajú nič spoločné.

Hovorca spoločnosti povedal:

Nemáme v úmysle jednostranne zmraziť účty miliónov nevinných používateľov.

Decentralizovaná povaha digitálnych aktív sa často považuje za symbol slobody a nezávislosti od tradičných peňažných inštitúcií. Preto by takéto rozhodnutie mohlo podkopať ich predstavu. Na druhej strane sa Binance zaviazala obmedziť svoje služby na tých ľudí z Ruska, ktorí boli sankcionovaní.

Podobný postoj zaujal aj generálny riaditeľ spoločnosti Kraken – Jesse Powell. Kryptomeny označil za stelesnenie libertariánskych hodnôt. Podľa neho by bolo chybou zmraziť účty všetkých ruských zákazníkov. Powellov predpoklad je, že mnohí používatelia burzy sú pravdepodobne proti vojne.

Binance daruje Ukrajine 10 miliónov dolárov

Napriek tomu, že Binance odmietla obmedziť svoje služby na ruských používateľov, prejavila svoju podporu Ukrajine darovaním 10 miliónov dolárov národu.

Čitať ďalej


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon