Reading:
Binance prišla o amerického CEO
Share:

Binance prišla o amerického CEO

avatar
by Virtuse Admin
9. August 2021
Binance prišla o amerického CEO

Kryptomenová burza Binance je aj naďalej terčom veľkého regulačného tlaku po celom svete a práve tento stav je pravdepodobne príčinou toho, že prídu o svojho CEO pre americký trh. Jedná sa o Briana Brooksa, ktorý túto pozíciu zastával iba 3 mesiace a svoju rezignáciu oznámil verejnosti prostredníctvom tweetu.

Dlho na seba nenechala čakať ani reakcia samotnej spoločnosti Binance, ktorá tvrdí, že táto zmena nijak neovplyvní fungovanie burzy na americkom trhu. Dá sa predpokladať, že na uvoľnenú pozíciu budú hľadať nového človeka a svoju funkciu pravdepodobne čoskoro položí aj hlavný CEO Binance, Changpeng Zhao.

Brian Brooks odstupuje z funkcie CEO pre USA iba po troch mesiacoch

Tento človek sa v kryptomenovom odvetví preslávil najmä počas svojho pôsobenia v Úrade kontrolóra meny (Office of the Comptroller of the Currency – OCC), ktorý je súčasťou ministerstva financií a stará sa o regulovanie federálnych bánk a úverových zväzov.

Spomínaný úrad v tom čase vydal regulačné pokyny, podľa ktorých by federálne banky mohli používať platobné systémy, ktoré sú založené na blockchaine a dokonca vydávať vlastné stablecoiny.

ČÍTAŤ ĎALEJ


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon