Reading:
Binance rastie najrýchlejšie v histórii – CZ môže byť čoskoro najbohatší človek na svete
Share:

Binance rastie najrýchlejšie v histórii – CZ môže byť čoskoro najbohatší človek na svete

avatar
by Virtuse Admin
3. February 2022
Binance rastie najrýchlejšie v histórii – CZ môže byť čoskoro najbohatší človek na svete

Binance CEO medzi TOP 15 miliardármi.

Binance CEO medzi TOP 15 miliardármi

Zdroj: Shutterstock.com/Irina Budanova

 

Changpeng „CZ“ Zhao, ktorý prevádzkuje kryptoburzu Binance, sa zaradil medzi top 15 svetových miliardárov. Odhadovaná čistá hodnota je zaznamenaná v tabuľke nižšie podľa nových výpočtov z indexu Bloomberg Billionaires Index.

Bloomberg billionaires index
Bloomberg billionaires index. Zdroj:: Bloomberg

Binance CEO nie je jediným

Vzostup čínsko-kanadského podnikateľa je symbolom rýchleho vytvárania bohatstva v rýchlo sa meniacom svete digitálnych mien. Minulý rok sa ďalší zakladatelia kryptomien tiež tešili z obrovských ziskov, keď sa hodnota virtuálnych mincí zvýšila. Tvorca ETH Vitalik Buterin a zakladateľ Coinbase Brian Armstrong sa stali taktiež miliardármi.

Sam Bankman-Fried, generálny riaditeľ FTX, ďalšej kryptomenovej burzy, ktorú podporuje CZ, poukázal v utorok na „bezprecedentné množstvo tvorby bohatstva, ku ktorému došlo v tomto odvetví za posledných pár rokov”, uviedla CNN.

Hovorca burzy pre CNN Business povedal, že CZ má v úmysle rozdať väčšinu svojho bohatstva. Zhao spustil Binance v roku 2017 a postupne z nej vybudoval jednu z najväčších svetových krypto búrz, uvádza sa v správe.

Podľa Coinmarketcap sa burza dlhodobo drží na prvom mieste v ratingovom zozname všetkých spotových búrz. Navyše dosahuje najvyššie denné objemy nie len na spotovej burze, ale aj derivátovej.

Top 5 búrz

 

ČÍTAŤ ĎALEJ

 


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon