Reading:
Bitcoin je značka ako apple, mcdonald a nike
Share:

Bitcoin je značka ako apple, mcdonald a nike

avatar
by Virtuse Admin
1. October 2021
Bitcoin je značka ako apple, mcdonald a nike

Rovnako ako Apple je technologická značka, McDonald’s je značka hamburgerov a Nike je značka obuvi, Bitcoin sa už stal značkou kryptomeny. Niektorí však tvrdia, že bitcoin nie je značka, ale mena a meny nie sú značkami.

Ide o tradičné vnímanie a bitcoin nie je nič tradičné. Skúste to premyslieť takto: blockchain je technológia a mince sú majetkom blockchainu. Bitcoin je značka, ktorá prináša svoje jedinečné vlastnosti do blockchainu.

Prečo je bitcoin značkou?

Aby bolo jasné, bitcoin nie je obyčajná značka. Je to značka, ktorú vytvorili jej užívatelia. Pretože bitcoin nemá centralizovaného vlastníka ani primárneho obchodníka, je formovaný ekosystémom pozostávajúcim z členov nadácie, technológov, baníkov, komentátorov, inovátorov, novinárov a samozrejme komunity investorov. Ak však napriek tomu nesúhlasíte, mali by ste zvážiť nasledujúce:

Bitcoin sa sústreďuje okolo hnutia zameraného na nápravu chýb centralizovaného financovania. Má zakladateľa, ktorý urobil kroky na vyriešenie tohto problému.
Má ikonické atribúty značky. Koniec koncov, kedy ste naposledy videli niekoho v tričku so symbolom dolára alebo eura? Alebo kedy ste videli 12 000 ľudí, ktorí sa zhromaždili v meste ako Miami, aby niekoľko dní hovorili o vývoji a budúcnosti meny?

ČÍTAŤ ĎALEJ


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon