Reading:
Bitcoin môže ešte vzrásť na 100 000 dolárov
Share:

Bitcoin môže ešte vzrásť na 100 000 dolárov

avatar
by Virtuse Admin
10. February 2022
Bitcoin môže ešte vzrásť na 100 000 dolárov

Bloomberg Intelligence práve zverejnila svoju najnovšiu správu o investíciách. Naznačuje, že boom pokračuje, pričom bitcoin a ethereum majú šancu na ďalšie zisky. Napriek tomu sa menším digitálnym aktívam môže v dôsledku nadmerných špekulácií dariť horšie.

BTC vs. ropa

Kryptomeny môžu podľa expertov Bloombergu fungovať slušne voči inflačným komoditám. Kým ropa rástla kvôli riziku vojny na Ukrajine, bitcoin a ethereum na hodnote klesali.

V správe sa uvádza, že index Bloomberg Galaxy Crypto Index klesol v roku 2022 približne o 20 %. Na druhej strane, Bloomberg Commodity Index Total Return získal okolo 10 %. Dokument však naznačil, že môže ísť len o „dočasnú situáciu“ a trendy sa obrátia.

Špecifická ponuka, dopyt, adopcia, ekonomika a progresívny technologický vývoj len potvrdzujú, že trh s kryptomenami bude naďalej rásť, pričom bude dosahovať lepšie výsledky ako trh s tovarom. Technologický vývoj posilňuje pomer hodnoty digitálnych aktív k trhu s ropou.

Bitcoin ako príklad technologického pokroku sa presadzuje ako globálny benchmark pre digitálne aktíva, zatiaľ čo ropu nahrádza dekarbonizácia a elektrifikácia.

Obmedzená ponuka bitcoinov

Okrem toho správa zdôraznila, že bitcoin je podľa návrhu aktívum s obmedzenou ponukou. To znamená, že akýkoľvek dopyt, ponuka BTC bude vždy rovnaká. Pri rope je to naopak. Producenti ropy zvyšujú produkciu, keď ceny stúpajú.

Napriek tomu konkurencia v priestore kryptomien viedla k vytvoreniu viac ako 17 000 iných kryptomien. Všetky znižujú dopyt po bitcoine, ktorého dominancia je momentálne pod 42 %.

ČÍTAŤ ĎALEJ


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon