Reading:
Bitcoin nekompromisne predbieha PayPal
Share:

Bitcoin nekompromisne predbieha PayPal

avatar
by Virtuse Admin
2. December 2021
Bitcoin nekompromisne predbieha PayPal

Bitcoin nekompromisne predbieha PayPal: Kedy zosadí z trónu takých gigantov ako Mastercard či Visa?

Prinášame krátky súhrn zo zaujímavej správy od Blockdata, ktorá naznačuje, že Bitcoin by mohol zodpovedať hodnotám prevedených transakcií spoločnosťou Mastercard už v roku 2026!

Čo je ale viac prekvapujúce je to, že Bitcoin už spracováva väčší objem v dolároch ako svetový gigant PayPal. Predpokladá sa, že najväčšia decentralizovaná sieť kryptomeny na svete by mohla ďalej predbehnúť Mastercard už o 5 rokov!

Kedy bitcoinová sieť zosadí z trónu Mastercard či Visu?

Správa, v ktorej je položená otázka „kedy môže bitcoinová sieť spracovávať také objemy transakcií ako Mastercard či Visa?“ poukazuje na zaujímavé štatistiky. Decentralizovaná sieť spracovala v roku 2021 približne 489 miliárd dolárov. To je značne viac ako PayPal s celkovou sumou okolo 300 miliárd dolárov. Len po 12 rokoch svojej existencie Bitcoin spracováva približne 35 % zo sumy, ktoré sa evidujú pri najväčších prostredníkoch finančných transakcií, akými sú Visa či Mastercad.

Ak sa nasledujúce 3 faktory budú ďalej rozvíjať, mohli by tak pomôcť bitcoinovej sieti vyrásť na úroveň dvoch gigantov z hľadiska celkového spracovaného objemu peňazí. Za prvé sa musí, samozrejme, zvýšiť počet samotných transakcií, priemerné množstvo BTC odoslaných na jednu transakciu a v neposlednom rade nárast ceny lídra všetkých kryptomien.

Teoreticky, keby Bitcoin zvýšil hodnotu prevedenú v každej transakcii o 260 %vtedy by sa mohol vyrovnať objemom Mastercardu. To však musí prebiehať na dennej báze.

Bitcoin ako „nováčik“ prekvapuje

Ďalší faktor, ktorý sa s určitou pravdepodobnosťou v budúcnosti zmení, je ten, že cena musí vyrásť minimálne na 245 000 amerických dolárov. Tento fakt by výrazne pomohol dohnať súčasný objem ako má Mastercard.

Blockdata z pesimistickej strany zase tvrdí, že je nepravdepodobné, aby cena BTC v najbližších rokoch vystúpila na takú úroveň, ktorá zodpovedá Mastercardu. Ak vezmeme do úvahy priemernú ročnú cenu BTC, môže celý tento proces trvať až do roku 2060. Na druhej strane, viac optimistická analýza tvrdí:

„Berúc do úvahy súčasnú mieru rastu v roku 2021, dobehnutie dvoch gigantov by teoreticky mohlo prísť počas roku 2026.”

Správa poznamenala, že relatívne mladá a decentralizovaná bitcoinová sieť dokázala dosiahnuť veľmi vysoké objemy v porovnaní s dvoma centralizovanými gigantmi.

„Je pôsobivé, ako Bitcoin, ktorý tu existuje 12 rokov, dokáže predstavovať 27 % objemu v porovnaní s Mastercardspoločnosťou založenou v roku 1966.

ČÍTAŤ ĎALEJ


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon