Reading:
Bitcoin nie je móda
Share:

Bitcoin nie je móda

avatar
by Virtuse Admin
25. November 2021
Bitcoin nie je móda

Bitcoin nie je móda. Hovorí austrálsky minister financií.

Bitcoin nie je móda. Austrálska ministerka financií Jane Humeová verejne podporila digitálne aktíva a povedala, že nejde len o dočasný trend. Okrem toho vyjadrila názor, že decentralizované financovanie (DeFi) ponúka Austrálii „úžasné príležitosti“.

Jane Hume, austrálska ministerka a senátorka sa postavila proti tvrdeniam Tonyho Richardsa (šéfa platieb v Reserve Bank of Australia), ktorý nedávno označil kryptomeny za „rozmar“. Okrem toho varoval investorov, že trieda aktív nesie riziko kolapsu a ľudia môžu prísť o značné množstvo peňazí.

Senátorka Hume v rozhovore pre Australian Financial Review s týmto tvrdením nesúhlasil. Podľa jej názoru je kryptomenový priemysel citlivou oblasťou, v ktorej by mala byť miestna vláda „opatrná, ale nie plachá“. Austrálsky riadiaci orgán by sa tiež mal zdržať vnímania bitcoinov a alternatívnych mincí ako „rozmarov“.

Ako priemysel a tiež ako vláda musíme uznať, že to nie je móda.

Politik dodal, že kryptomeny sa objavili v priebehu rokov a „získali si srdcia a mysle“ Austrálčanov. Nedávny prieskum ukázal, že ich vlastní zhruba každý piaty občan krajiny. Bitcoin (BTC), ethereum (ETH) a Dogecoin (DOGE) sú najobľúbenejšie digitálne aktíva v tomto regióne.

Senátorka Hume sa dotkol aj témy financovania založenej na blockchaine, ktorá sa nespolieha na centrálnych menových sprostredkovateľov – DeFi. Predpovedala, že v budúcnosti „ponúkne úžasné príležitosti“.

To je dôvod, prečo „Austrália nemôže zostať pozadu.“

Crypto je ako internet v roku 1995

Austrálska ministerka tiež prirovnala odvetvie kryptomien k technologickému pokroku v nedávnej minulosti, napríklad Iphonu alebo Excelu. V istom momente ich ľudia považovali za irelevantné. Podľa Hume sa digitálne aktíva podobajú internetu v jeho začiatkoch a jedného dňa by sa mohli stať dominantnou technológiou používanou každým:

„Nebuď“ tou osobou v roku 1995, ktorá povedala, že internet je len miestom pre geekov a zločincov a nikdy sa nestane mainstreamom. A nebuďte tým, kto povedal, že e-mail je len prechodný výstrelok.

Mnohí odborníci považujú volatilný charakter triedy aktív za jej hlavný problém. Hume však uviedla, že kolísanie cien sa vyskytuje, pretože priemysel je stále v ranom štádiu:

Ak nás posledných 20 či 30 rokov niečo naučilo, tak to, že všetky inovácie začínajú ako skomolenina a končia ako bežný názov.

Nie je to tak dávno, čo sa podobne vyjadril aj Anthony Scaramucci, zakladateľ investičnej spoločnosti SkyBridge Capital. Porovnal bitcoiny a altcoiny so spoločnosťami ako Facebook, Amazon a Google – všetky spočiatku bojovali s vysokou volatilitou. Bitcoin nie je móda.

zdroj: okrypte.sk


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon