Reading:
BITCOIN VYPADÁVA Z REBRÍČKA 10 NAJVÄČŠÍCH AKTÍV NA SVETE
Share:

BITCOIN VYPADÁVA Z REBRÍČKA 10 NAJVÄČŠÍCH AKTÍV NA SVETE

avatar
by Ras Vasilisin
21. June 2022
BITCOIN VYPADÁVA Z REBRÍČKA 10 NAJVÄČŠÍCH AKTÍV NA SVETE

Potenciál bitcoinu nahradiť zlato

Najcennejším aktívom je zlato s trhovou kapitalizáciou 11 biliónov dolárov. BTC sa často porovnáva so zlatom a jeho zástancovia tvrdia, že kryptomena pravdepodobne prevezme úlohu drahého kovu ako hlavného uchovávateľa hodnoty.

Stojí za zmienku, že obe aktíva v súčasnosti pôsobia na trhu charakterizovanom vysokou infláciou. Napriek tomu je to zlato, ktoré si drží okraj.

Saudi Aramco je druhé s trhovou kapitalizáciou okolo 2,25 bilióna dolárov, za ním nasleduje Apple (2,1 bilióna dolárov) a štvrtý je Microsoft (1,83 bilióna dolárov). Alphabet (NASDAQ: GOOGL) je na piatom mieste s trhovou kapitalizáciou 1,38 bilióna dolárov.

Napriek tomu sa poklesy netýkajú len bitcoinov. Nedávno kryptomena úzko korelovala s akciovými indexmi, najmä s Nasdaq.
btc

BTC klesne pod 20 000 $

Celkovo je trh mimoriadne volatilný. Dnes cena kryptomeny klesla pod ATH z roku 2017 a momentálne sa pohybuje okolo 18 000 dolárov. To znamená stratu 8% hodnoty počas dňa a na týždennej báze je to až 34%!

A ako je na tom ethereum v tejto dobe? Druhá kryptomena z hľadiska trhovej kapitalizácie klesla pod 1000 dolárov. V súčasnosti stojí jeden ETH token 948,23 USD. To znamená stratu 8% hodnoty počas dňa a na týždennej báze je to až 34%!

Čítaj ďalej


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon