Reading:
BLACKROCK OZNAMUJE VYSTAVENIE BITCOIN SPOT PROSTREDNÍCTVOM PARTNERSTVA S COINBASE
Share:

BLACKROCK OZNAMUJE VYSTAVENIE BITCOIN SPOT PROSTREDNÍCTVOM PARTNERSTVA S COINBASE

avatar
by Ras Vasilisin
13. August 2022
BLACKROCK OZNAMUJE VYSTAVENIE BITCOIN SPOT PROSTREDNÍCTVOM PARTNERSTVA S COINBASE

BlackRock sa ponorí do trhu s kryptomenami

Minulý týždeň sme vás informovali o historickom partnerstve medzi finančným gigantom BlackRock a najväčšou kryptomenovou burzou v USA, Coinbase. Teraz dostávame ďalšie správy, že BlackRock spustil súkromný trustový fond Bitcoin Spot pre svojich inštitucionálnych klientov.

 

 

 

 

„Napriek prudkému spomaleniu trhu s digitálnymi aktívami naďalej zaznamenávame značný záujem niektorých inštitucionálnych klientov o to, ako efektívne a ziskovo pristupovať ku kryptomenám pomocou našich technológií a produktových možností,“ čítame v dnešnom vyhlásení spoločnosti.

Jeden bitcoin dnes stojí 24 634,95 dolárov. Ide o nárast hodnoty tohto majetku o 7,68 % týždenne. BlackRock, investičný gigant a svetová jednotka, spravuje aktíva v hodnote 8,5 bilióna dolárov (k 30. júnu). Spoločnosť hodnotí technológiu blockchain, sektor stablecoinovkryptomenu a tokenizáciu ako oblasti, v ktorých vidí veľký potenciál.

Spoločnosť v dnešnom vyhlásení odhalila, že je „povzbudená“ k spolupráci prostredníctvom monitorovacích programov RMI a Energy Web. Tiež sa na ne pozerá s nádejou, pretože je presvedčená, že poskytujú transparentnosť v oblasti udržateľnej spotreby energie pri ťažbe bitcoinov.

BlackRock

Svet sa čoraz viac zaujíma o kryptomeny

Spustenie zvereneckého fondu nasleduje po oznámení strategického partnerstva BlackRock s Coinbase. Tie majú za cieľ ponúknuť inštitucionálnym klientom platformy BlackRock Aladdin prístup k bitcoinom. Transakcia umožňuje používateľom Aladdinu, vrátane správcov aktív, penzijných fondov, poisťovateľov a podnikových pokladníkov, manipulovať s bitcoinovými expozíciami priamo vo svojich existujúcich peňaženkách.

Čítaj ďalej


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon