Reading:
BLOCKCHAIN BY MOHOL POMÔCŤ REFORMOVAŤ ARGENTÍNSKY SOCIÁLNY SYSTÉM
Share:

BLOCKCHAIN BY MOHOL POMÔCŤ REFORMOVAŤ ARGENTÍNSKY SOCIÁLNY SYSTÉM

avatar
by Virtusenews
12. September 2022
BLOCKCHAIN BY MOHOL POMÔCŤ REFORMOVAŤ ARGENTÍNSKY SOCIÁLNY SYSTÉM

Zákon o sociálnej pomoci

Technológiu blockchain využíva mnoho viacúčelových systémov kvôli sledovateľnosti, ktorú táto technológia môže poskytnúť v každej implementácii. Senátor Dario Nieto, politik z Buenos Aires, navrhuje používať blockchain ako základnú súčasť systému riadenia platieb sociálneho zabezpečenia. Za týmto účelom uviedol do legislatívneho obehu zákon, ktorý by skoncoval s mnohými patológiami vyplývajúcimi z takýchto programov.

Podľa jeho názoru platby z programov sociálnej pomoci pravidelne využívajú rôzni sprostredkovatelia na zarábanie peňazí či nútenie poberateľov k účasti na politických aktivitách.

„Riadenie sociálneho plánovania sa stalo obrovským politickým aparátom, pomocou ktorého lídri sociálnych hnutí vydierajú ľudí, aby zneužívali, ako sú žiadanie peňazí späť, chodenie a blokovanie ulíc,“ povedal.

Podľa Nieta s tým môže pomôcť technológia blockchain, ktorá umožní sledovať každú jednu platbu a z procesu vylúči sprostredkovateľov.

„Vďaka blockchainu by peniaze išli z ministerstva sociálneho rozvoja priamo k príjemcovi,“ vysvetlil.

Mesto blockchain

Nie je to prvýkrát, čo Nieto navrhol technológiu blockchain. Už vypracoval návrh zákona, ktorý by využíval technológiu blockchain ako súčasť systému na kontrolu nákupov a štátnych zmlúv.

Čítaj ďalej …


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon