Reading:
BRAD SHERMAN VYSVETĽUJE, PREČO KONGRES NEZAKÁZAL KRYPTOMENY
Share:

BRAD SHERMAN VYSVETĽUJE, PREČO KONGRES NEZAKÁZAL KRYPTOMENY

avatar
by Ras Vasilisin
6. September 2022
BRAD SHERMAN VYSVETĽUJE, PREČO KONGRES NEZAKÁZAL KRYPTOMENY

Peniaze na lobing a peniaze na príspevky na kampane fungujú, preto sme kryptomeny nezakázali – povedal.

Prečo Kongres nezakázal kryptomeny?

Kongresman Brad Sherman sa podelil o svoje názory na kryptomeny a reguláciu trhu v rozhovore pre Los Angeles Times, ktorý bol zverejnený v nedeľu. Americký politik z Kalifornie, ktorý predsedá komorskému podvýboru pre ochranu investorov, chce zakázať kryptomeny. Neverí však, že Kongres k takémuto kroku pristúpi.

„Nemyslím si, že v dohľadnej dobe zakážeme kryptomeny,“ povedal pre spravodajskú službu. „Peniaze za lobovanie a peniaze za príspevky na kampaň fungujú, preto sme kryptomeny nezakázali,“ vysvetlil Sherman.

Ako zdôrazní, úrady nezakázali bitcoin „na začiatku“, pretože si neuvedomili, že „je dôležitý“,

teraz sme to nezakázali, pretože je za tým príliš veľa peňazí a moci – dodal.

Kongresmana však znepokojujú nielen podvody, ale kryptomeny vníma aj ako hrozbu pre národnú bezpečnosť USA. Verí, že tieto predstavujú systémovú hrozbu, umožňujú zločincom konať a podkopávajú dominanciu amerického dolára. Zákonodarcovia sú znepokojení najmä službami minéru kryptomien, ako je Tornado Cash.

Sherman priznal, že mohol urobiť len málo, aby zabránil investorom utrácať peniaze bezohľadne. Podľa jeho názoru je kryptomena typ aktíva, do ktorého investujete v nádeji, že ho môžete predať niekomu inému za vyššiu sumu.

Ako regulovať blockchainový trh?

Pri porovnávaní kryptomien s akciami sa domnieva, že Komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) by mala dohliadať na sektor kryptomien. Dodajme, že tento rok boli v Kongrese zaregistrované až tri akty, ktoré mali regulovať trh s kryptomenami a urobiť z Commodity Futures Trading Commission (CFTC) hlavného regulátora blockchainového priemyslu.

Čítaj ďalej


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon