Reading:
BTC A ETH MOŽNO KLASIFIKOVAŤ AKO KOMODITY, HOVORÍ PREDSEDA CFTC ROSTIN BEHNAM
Share:

BTC A ETH MOŽNO KLASIFIKOVAŤ AKO KOMODITY, HOVORÍ PREDSEDA CFTC ROSTIN BEHNAM

avatar
by Ras Vasilisin
24. May 2022
BTC A ETH MOŽNO KLASIFIKOVAŤ AKO KOMODITY, HOVORÍ PREDSEDA CFTC ROSTIN BEHNAM

Predseda americkej Commodity Futures Trading Commission (CFTC) je presvedčený, že bitcoin a ethereum sú komodity. Načrtol, ako jeho agentúra spolupracuje s americkou komisiou pre cenné papiere a burzy (SEC) na regulácii sektora kryptomien. Poznamenal tiež, že „v súčasnosti neexistujú žiadne záruky pre zákazníkov na trhu s kryptomenami.“

Bitcoin a ethereum sú komodity

Predseda CFTC Rostin Behnam diskutoval o otázke regulácie kryptomien zo strany CFTC a SEC v rozhovore pre CNBC minulý týždeň. Bol požiadaný, aby sa vyjadril k návrhu zákona v Kongrese, kde je SEC zodpovedná za bezpečnostné tokeny a CFTC za komoditné tokeny.

Je to trochu stará vec medzi CFTC a SEC. Historicky máme skvelé vzťahy… V tomto priestore má podľa mňa zmysel, aby komodity boli regulované CFTC a cenné papiere regulovali SEC

– vysvetlil Behnam

Šéf CFTC dodal, že na trhu s kryptomenami sú niektoré projekty, ktoré sú cennými papiermi a niektoré coiny sú komodity.

Keď ho požiadali, aby sa vyjadril k tvrdeniu predsedu SEC Garyho Genslera, že väčšina dostupných tokenov sú cenné papiere, Behnam zdôraznil, že najväčšie kryptomeny sú zo zákona komodity.

Môžem s istotou povedať, že bitcoin … je komodita ako ethereum, povedal. „Myslím si, že má zmysel, aby každá agentúra mala jurisdikciu v oblasti komodít, respektíve cenných papierov,“ uzavrel.

Čítaj ďalej


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon