Reading:
CFTC chce dohliadať na trh s kryptomenami
Share:

CFTC chce dohliadať na trh s kryptomenami

avatar
by Virtusenews
19. September 2022
CFTC chce dohliadať na trh s kryptomenami

Commodity Futures Trading Commission (CFTC) sa podelila o svoje plány na reguláciu trhu s kryptomenami s Kongresom. Úrad tvrdí, že má relevantné skúsenosti a znalosti z odvetvia. Dodáva, že „veľa digitálnych aktív sú komodity“.

Bude sa CFTC zaoberať kryptomenami?

Predseda CFTC Rostin Behnam počas štvrtkového legislatívneho vypočutia pred senátnym výborom pre poľnohospodárstvo, výživu a lesníctvo diskutoval o tom, ako bude jeho agentúra regulovať trh s kryptomenami.

Účelom vypočutia bolo analyzovať zákon o ochrane spotrebiteľa digitálnych komodít (DCCPA), ktorého cieľom je posilniť CFTC z hľadiska „výhradnej jurisdikcie pre spotový trh s digitálnym tovarom“. Návrh zákona predložili v auguste americkému Senátu senátori z demokratickej aj republikánskej strany. Behnam politikom povedal, že „veľa digitálnych aktív sú komodity“.

„ZNALOSTI A SKÚSENOSTI CFTC Z NEJ ROBIA SPRÁVNEHO REGULÁTORA TRHU S DIGITÁLNYM TOVAROM,“ DODAL.

Vysvetlil, že jeho agentúra „pomáha chrániť zákazníkov prostredníctvom systému dohľadu nad trhom a zverejňovania založeného na pravidlách, ktorý má zabezpečiť transparentnosť, integritu a bezpečnosť transakcií“.

ďalej…


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon