fbpx
Originally published at Aktuality.sk on October 23, 2018.

Odborník prirovnáva súčasný vývoj v kryptomenách k tomu, čo sa dialo na začiatku 90. rokov, ke%d začínal internet.

Cena bitcoinu sa včera večer dostala cez hranicu 5 tisíc dolárov (4,4 tis. eur). To je najviac za takmer 5 mesiacov. Najhodnotnejšia kryptomena sa aktuálne obchoduje nad 200 denným priemerom, čo mnoho dlhodobých obchodníkov hodnotí ako rastúci trend.

Viacero analytikov hovorí, že trh kryptomien by mohol po strmom páde začať opätovne rásť.

Za raketovým rastom hodnoty bitcoinu v posledných dňoch vidí Rastislav Vasilišin, šéf finančnej skupiny Virtuse Group, ktorá práve rozbieha krypto burzu v Singapure, nielen silné fundamenty, ale aj technickú analýzu.

Vasilišin prirovnáva súčasné dianie k tlakovému hrncu. V posledných mesiacoch sa totiž do technológie blockchain investovalo veľmi veľa peňazí a talentu.

„Podobný vývoj bol na začiatku 90. rokov minulého storočia, keď bol internet ešte len v plienkach. Preto bolo otázkou času, kedy sa bitcoin opäť dostane do rastovej fázy,“ dodáva.

Navyše bola prekonaná technická úroveň, ktorá doteraz bola silnou bariérou pre rast ceny bitcoinu.

Darí sa aj ostatným kryptomenán, ktoré v posledných týždňoch ešte výraznejšie posilnili. Napríklad litecoin sa v súčastnosti obchoduje o vyše 40 percent vyššie ako pred týždňom. Cena bitcoin cash dokonca vzrástla o takmer 80 percent za posledných sedem dní.