Reading:
ĎALŠÍ BOOM AŽ V ROKU 2024? MYSLÍ SI TO SPOLUZAKLADATEĽ HUOBI
Share:

ĎALŠÍ BOOM AŽ V ROKU 2024? MYSLÍ SI TO SPOLUZAKLADATEĽ HUOBI

avatar
by Ras Vasilisin
23. February 2022
ĎALŠÍ BOOM AŽ V ROKU 2024? MYSLÍ SI TO SPOLUZAKLADATEĽ HUOBI

Spoluzakladateľ Huobi Du Jun neverí, že ďalší boom kryptomien nastane skôr ako koncom roka 2024 alebo začiatkom roka 2025. Vo víkendovom rozhovore pre CNBC uviedol, že na základe minulých trhových cyklov, ďalší býčí trh môže byť až o tri roky. Momentálne sme podľa neho v „ranom štádiu medvedieho trhu“.

 

Jun verí, že trhové cykly bitcoinu úzko súvisia s halvingom. V predchádzajúcich cykloch ceny vzrástli na nové maximá tesne po tejto udalosti. Najbližšií halving sa uskutoční 4. mája 2024, teda o 803 dní. Ak sa teda história uzavrie, ďalší býčí trh nemusí prísť skôr ako v roku 2024.

Ďalšie zníženie odmeny za blok ju zníži zo súčasných 6,25 BTC na 3,125 BTC. Po predchádzajúcom halvingu v máji 2020 zostala aktivita na trhu až do októbra a novembra mierna. Historický rekord z roku 2017 bol prekonaný až v polovici decembra.

Súčasný trhový cyklus sa však od predchádzajúcich líši. Dnes je oveľa viac ľudí, ktorí ovlyvňujú trh, sú zapojení inštitucionálni investori a vznikajú nové burzové produkty.

Jun poznamenal, že predpovedanie nie je také jednoduché ako kedysi:

Je naozaj ťažké presne predpovedať, pretože existuje veľa ďalších faktorov, ktoré môžu ovplyvniť aj trh – ako sú geopolitické problémy vrátane vojny alebo Covid …

ČÍTAŤ ĎALEJ


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon