Reading:
Dočkáme sa oživenia ceny BTC začiatkom roka 2022?
Share:

Dočkáme sa oživenia ceny BTC začiatkom roka 2022?

avatar
by Virtuse Admin
9. December 2021
Dočkáme sa oživenia ceny BTC začiatkom roka 2022?

Dočkáme sa oživenia ceny BTC začiatkom roka 2022? Trh musí najprv vychladnúť.

Analytici BTC sa vyrovnávajú so skutočnosťou, že koniec 4. štvrťroka 2021 pravdepodobne neprinesie taký efekt, aký očakávali. Existuje tiež obava, že predtým, ako dôjde ku skutočnému oživeniu, bude Bitcoin hľadať nové minimum a korekcia bude pokračovať.

Bude Q1 2022 pre BTC býčí?

Bitcoin sa krátkodobo zastavil na úrovni zhruba 48 000 $ a zdá sa, že korekcia sa bude ešte prehlbovať.  Celková sila korekcie je zhruba 39 % od dosiahnutia ATH. Nejde však ani zďaleka o jedinečný pohyb. Takéto korekcie sa v minulosti objavovali viackrát.

Keďže býčie vyhliadky v decembri utíchajú, pozornosť sa teraz sústreďuje na oživenie v roku 2022. Pokiaľ ide o udržateľnosť obnovy cien, stredobodom záujmu budú trhy s derivátmi po  likvidácii pozícií.

Piatkové udalosti dokázali do istej miery „resetovať“ otvorený záujem o bitcoinové futures na úrovne naposledy zaznamenané v septembri pri podobných cenových úrovniach ako pri poklese.

Mnohé ukazovatele ukazujú blížiace sa dno, no cena musí vychladnúť. Začiatkom roka 2022 sa pravdepodobne dočkáme oživenia ceny a pravdepodobne aj nového ATH, no dovtedy sa mnohí analytici musia zmieriť s faktom, že v decembri nebude trh taký ziskový, ako očakávali.

ČÍTAŤ ĎALEJ


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon