Reading:
ECB zahŕňa kryptomeny a stablecoiny na reguláciu platieb
Share:

ECB zahŕňa kryptomeny a stablecoiny na reguláciu platieb

avatar
by Virtuse Admin
25. November 2021
ECB zahŕňa kryptomeny a stablecoiny na reguláciu platieb

Rada guvernérov Európskej centrálnej banky nedávno schválila nový rámec elektronických platieb PISA. Tie budú zahŕňať kryptomenystablecoiny a digitálne platobné tokeny.

Kryptomeny a stablecoiny v novom rámci PISA

Predpisy PISA, rámec dohľadu Eurosystému sa zameriavajú na spoločnosti, ktoré poskytujú podporu pre prevody elektronických peňazí, platobných kariet, digitálnych platobných tokenov a iných aspektov sektora elektronických transakcií. Najnovší rámec, ktorý bol schválený po verejnej konzultácii, pokrýva aj platby v kryptomenách.

Podľa Fabia Panettu, člena predstavenstva ECB, bola zmena nevyhnutná vzhľadom na exponenciálny rast ekosystému retailových platieb.

Predstaviteľ ECB povedal:

Rámec PISA bude zahŕňať digitálne platobné tokeny, ako sú stablecoiny, spolu s tradičnými platobnými nástrojmi a schémami, s ktorými sme v priebehu rokov získali skúsenosti. Bude tiež musieť zintenzívniť medzinárodne koordinované úsilie, aby splnila výzvy, ktoré predstavujú globálne digitálne platby a riešenia stablecoinov.

Firmy, ktoré už podliehajú dohľadu Eurosystému, sa musia novému rámcu prispôsobiť do 15. novembra 2022. Všetci ostatní majú rok od oznámenia o svojom dohľade v rámci obnovenej regulačnej štruktúry.

ČÍTAŤ ĎALEJ

 


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon