Reading:
ELON MUSK HOVORÍ, AKÉ KRYPTOMENY SA OPLATÍ DRŽAŤ VO SVOJEJ PEŇAŽENKE
Share:

ELON MUSK HOVORÍ, AKÉ KRYPTOMENY SA OPLATÍ DRŽAŤ VO SVOJEJ PEŇAŽENKE

avatar
by Ras Vasilisin
14. March 2022
ELON MUSK HOVORÍ, AKÉ KRYPTOMENY SA OPLATÍ DRŽAŤ VO SVOJEJ PEŇAŽENKE

Elon Musk, jeden z najbohatších ľudí na svete a zakladateľ spoločnosti Tesla, prezradil, aké aktíva sa podľa neho oplatí ponechať v časoch vysokej inflácie. Zároveň povedal, že nebude predávať svoje kryptomeny: BTC, ETH a DOGE.

Elon Musk píše o globálnej inflácii

Musk tweetoval, že spoločnosť, ktorú vedie, teda Tesla je pod tlakom rastúcej inflácie. Podelil sa aj o svoj názor na to, aké aktíva je lepšie mať, keď hodnota peňazí klesá.

Musk publikoval článok vo Financial Times, v ktorom pojednáva o tom, že globálne ceny komodít sú na ceste k najväčšiemu týždennému rastu za posledných 50 rokov. Samozrejme, je to výsledok vojny medzi Ruskom a Ukrajinou.

Údaje o vysokej inflácii sa odrážajú aj v americkom indexe spotrebiteľských cien. Národný úrad pre štatistiku práce zverejnil nové údaje 10. marca a index, ktorý sa vo veľkej miere používa na meranie inflácie, dosiahol hodnotu 7,9. To je najviac za posledné desaťročia.

Generálny riaditeľ MicroStrategy Michael Saylor komentoval Muskov príspevok:

Spotrebiteľská inflácia v USD zostane blízko rekordných úrovní a inflácia aktív bude dvakrát vyššia ako spotrebiteľská inflácia. Slabšie meny skolabujú a zintenzívni sa únik kapitálu z hotovosti, dlhov a cenných akcií do vzácnych aktív, ako je bitcoin.

Čitať ďalej


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon