Reading:
ELON MUSK KÚPIL TWITTER
Share:

ELON MUSK KÚPIL TWITTER

avatar
by Ras Vasilisin
26. April 2022
ELON MUSK KÚPIL TWITTER

Elon Musk kúpil Twitter za približne 44 miliárd dolárov. Čo to znamená pre trh s kryptomenami?

Nakupujte po malých krokoch

Elon Musk oficiálne získal Twitter 25. apríla 2022 za 44 miliárd dolárov. 21 dní po tom, čo Musk prvýkrát získal 9,2% podiel v spoločnosti Twitter Inc. 4. apríla.

„Predstavenstvo Twitteru vykonalo premyslené a komplexné vyhodnotenie Elonových návrhov so zámerným zameraním na hodnotu, istotu a financovanie,“ vysvetlil Bret Taylor, nezávislý generálny riaditeľ Twitteru, počas oznámenia o akvizícii.

„Navrhovaná transakcia poskytne významný finančný bonus a veríme, že je to najlepšia cesta vpred pre akcionárov Twitteru,“ dodal.

„Investoval som do Twitteru, pretože verím, že sa môže stať platformou pre slobodu prejavu, a verím, že sloboda prejavu je spoločenským imperatívom fungujúcej demokracie,“ povedal Musk.

Dodal, že chcel urobiť „Twitter lepším než kedykoľvek predtým“ pridaním „nových funkcií“. Jeho vízia ukazuje „algoritmy s otvoreným zdrojom“, ktoré chce implementovať „na zvýšenie dôvery porážkou spamových robotov a autentifikáciou všetkých ľudí“.

„Twitter má veľký potenciál, teším sa na spoluprácu so spoločnosťou a komunitou používateľov na jeho odblokovaní,“ vyhlásil.

Okrem toho, minulý týždeň Musk vysvetlil, ako by chcel zlepšiť Twitter uľahčením procesu overovania účtu a možnou implementáciou platieb dogecoinmi (kto vie, možno aj iné kryptomeny?). Každopádne, so správami, ktoré ukazujú, že Musk vyjednáva o kúpe s Twitterom, cena dogecoinu vzrástla o 27,3 % za deň.

Twitter Elona Muska

Pripomeňme, že Wall Street Journal predtým informoval, že transakcia môže byť dokončená tento týždeň. Musk sa podľa denníka osobne stretol s Twitterom, aby prediskutoval detaily ponuky na kúpu platformy. Minulý piatok mal zasa absolvovať súkromné ​​stretnutie s viacerými akcionármi firmy, počas ktorého prezentoval svoju víziu.

Čítaj ďalej


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon