Reading:
Európa je najväčšou kryptomenovou ekonomikou na svete
Share:

Európa je najväčšou kryptomenovou ekonomikou na svete

avatar
by Virtuse Admin
1. October 2021
Európa je najväčšou kryptomenovou ekonomikou na svete

Stredná, severná a západná Európa (CNWE) je od júla 2020, región s najväčšou ekonomikou kryptomien na svete. Od tej doby zaznamenala táto oblasť obrovský nárast komerčných aktivít, najmä v oblasti decentralizovaných financií (DeFi).

Boom v DeFi v Európe

Podľa analytickej spoločnosti Chainalysis získal región CNWE len za posledný rok v kryptomenách viac ako 1 bilión dolárov. Tento údaj predstavuje 25% celosvetovej obchodnej aktivity. Európa je navyše zodpovedná za najmenej 25% z celkovej hodnoty kryptomien prijatých v iných regiónoch.

Vďaka tomu sa EÚ stala najväčšou ekonomikou na svete, pokiaľ ide o objem obchodovania s digitálnymi aktívami. Je to čiastočne spôsobené nárastom všetkých foriem obchodnej činnosti za posledný rok, predovšetkým od inštitucionálnych investorov.

Hodnota transakcií veľkých rýb sa zvýšila z 1,4 miliardy USD v júli 2020 na 46,3 miliardy USD v júni 2021. Inštitúcie predstavujú viac ako polovicu obchodnej činnosti CNWE.

Najvýraznejší nárast bol zaznamenaný v decentralizovanom finančnom sektore. Práve tam bolo zrealizovaných 80% júnových inštitucionálnych transakcií.

Vplyv DeFi je v rebríčku coinov z pohľadu obchodnej aktivity ešte viditeľnejší. Napriek tomu, že bitcoin je najväčšou kryptomenou, ETH má medzi investormi s hrubými peňaženkami vyššie objemy.

ČÍTAŤ ĎALEJ


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon