Reading:
EXPERT NA KYBERNETICKÚ BEZPEČNOSŤ OPÍSAL, AKO DNES ZLOČINCI PODVÁDZAJÚ INVESTOROV KRYPTOMIEN A NFT
Share:

EXPERT NA KYBERNETICKÚ BEZPEČNOSŤ OPÍSAL, AKO DNES ZLOČINCI PODVÁDZAJÚ INVESTOROV KRYPTOMIEN A NFT

avatar
by Ras Vasilisin
23. August 2022
EXPERT NA KYBERNETICKÚ BEZPEČNOSŤ OPÍSAL, AKO DNES ZLOČINCI PODVÁDZAJÚ INVESTOROV KRYPTOMIEN A NFT

Útoky na používateľov kryptomien

Serpent vysvetľuje, že jednou zo stratégií je „podvod s obnovou kryptomien“.

Jednoducho povedané, podvodníci sa snažia osloviť ľudí, ktorí už boli podvedení, a tvrdia, že môžu získať prostriedky späť.

– vysvetľuje.

Podľa odborníka zločinci tvrdia, že sú vývojármi blockchainu a hľadajú používateľov, ktorí sa stali obeťou nedávneho hacknutia alebo rozsiahleho exploitu. Žiadajú od nich poplatok za implementáciu smart kontraktu, ktorý môže pomôcť získať ukradnuté prostriedky. Samozrejme, v skutočnosti „vezmú platbu“ a zmiznú.

Ďalšou stratégiou je presvedčiť používateľa internetu, aby navštívil phishingovú stránku. Zločinci sa vyhrážajú, že digitálne aktíva obete môžu byť ohrozené. Adresa phishingovej stránky vyzerá takmer presne ako skutočná adresa (napr. patrí známej burze). Napríklad zločinci nahrádzajú iba jedno z písmen.

Expert na kybernetickú bezpečnosť opísal, ako zločinci okrádajú investorov kryptomien a NFT

Ďalšou stratégiou je, keď podvodníci hacknú overený účet na Twitteri, ktorý sa následne premenuje a použije na vydávanie sa za influencera. Takto sa propagujú podvody.

Hackeri využívajú aj chamtivý prístup niektorých investorov. Patrí sem napríklad „Uniswap Front Running Scam“, spamový robot, ktorý nabáda používateľov, aby si pozreli video o tom, ako „zarobiť 1 400 $ / DEŇ“. Obete sú potom prinútené poslať finančné prostriedky do podvodníkovej peňaženky. Zločinci tiež často oklamú obete, aby im poslali kryptomeny na financovanie prevodu finančných prostriedkov.

Čítaj ďalej


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon