Reading:
GENERÁLNY RIADITEĽ POLYGONU KRITIZUJE POLITIKU INDIE, KTORÁ SPÔSOBUJE, ŽE KRAJINA STRÁCA EXPERTOV NA KRYPTOMENY
Share:

GENERÁLNY RIADITEĽ POLYGONU KRITIZUJE POLITIKU INDIE, KTORÁ SPÔSOBUJE, ŽE KRAJINA STRÁCA EXPERTOV NA KRYPTOMENY

avatar
by Ras Vasilisin
14. March 2022
GENERÁLNY RIADITEĽ POLYGONU KRITIZUJE POLITIKU INDIE, KTORÁ SPÔSOBUJE, ŽE KRAJINA STRÁCA EXPERTOV NA KRYPTOMENY

Podľa Sandeep Nailwal, kontroverzný prístup indických úradov ku kryptomenám spôsobuje, že tisíce investorov a odborníkov opúšťajú svoju vlasť do iných krajín.

India stráca odborníkov

Sandeep Nailwal, CEO a spoluzakladateľ Polygon, vidí obrovský chaos na indickom trhu s kryptomenami. Podľa jeho názoru tento neporiadok spôsobuje, že tisíce developerov, investorov a podnikateľov odchádzajú do krajín s priaznivejším regulačným rámcom.

Prečo sa to deje? Pripomeňme, že v istom momente chceli indické úrady používanie bitcoinov dokonca potrestať väzením. V novembri 2021 plánovali zaviesť zákaz podobný tomu, ktorý platí v Číne. Úradníci však krátko nato zmenili svoje stanovisko s tým, že lepším riešením by bola regulácia trhu.

Bez ohľadu na konečné rozhodnutie úradov, spoluzakladateľ Polygonu Sandeep Nailwal nedávno tvrdil, že táto regulačná neistota spôsobuje, že mnoho indických developerov, investorov a podnikateľov opúšťa svoju vlasť a usadí sa v iných krajinách.

Sám ubezpečuje, že chce žiť v Indii a ďalej rozvíjať svoj blockchain protokol. Napriek tomu je situácia pre trh nových technológií veľmi nepriaznivá.

Stojí za zmienku, že implementácia príslušných nariadení môže zmeniť Indiu na centrum kryptomien v regióne. V krajine žije 1,4 miliardy ľudí, z ktorých mnohí sú mladí ľudia s významnými znalosťami technológií. Okrem toho má India po Vietname druhú najvyššiu mieru prijatia kryptomien.

Polygon aktivuje EIP-1559 na mainnete

Indická centrálna banka uprednostňuje CBDC

Zatiaľ čo úrady sú voči bitcoinom a altcoinom nepriateľské, v prípade CBDC sú veci iné.

Druhá najľudnatejšia krajina sveta mieni uviesť na trh e-rupie. Reserve Bank of India oznámila, že vykoná testy, aby zistila, ako bude takýto finančný produkt interagovať s miestnym menovým systémom.

Čítaj ďalej


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon