Reading:
GLASSNODE POZNAMENÁVA, ŽE AŽ TRI ŠTVRTINY INVESTOROV NA TRHU BTC MAJÚ NEREALIZOVANÉ ZISKY
Share:

GLASSNODE POZNAMENÁVA, ŽE AŽ TRI ŠTVRTINY INVESTOROV NA TRHU BTC MAJÚ NEREALIZOVANÉ ZISKY

avatar
by Ras Vasilisin
13. April 2022
GLASSNODE POZNAMENÁVA, ŽE AŽ TRI ŠTVRTINY INVESTOROV NA TRHU BTC MAJÚ NEREALIZOVANÉ ZISKY

Nová správa Glassnode odhalila, že až tri štvrtiny adries v sieti BTC sú stále „v pluse“, a to aj napriek poklesu na trhu.

Glassnode: Investori zostávajú pozitívni

Cena bitcoinu (BTC) v poslednom čase opäť klesla, no nové poznatky od spoločnosti Glassnode, ktorá sa zaoberá analýzou blockchainu, ukazujú zaujímavý fenomén: až 75 % adries v sieti Bitcoin je stále „pozitívnych“.

Glassnode vo svojej správe Week-On Chain zverejnenej v pondelok 11. apríla analyzoval počet BTC peňaženiek, ktorých majitelia naďalej profitujú zo svojich investícií do BTC. Ukázalo sa, že asi 70-75% z nich eviduje nerealizovaný zisk. To je oveľa vyššia miera ako na medveďom trhu v roku 2018.

Vtedy to bolo 45 – 50 %. Inými slovami, potom bol každý druhý BTC hodler v pluse. Teraz sa tri štvrtiny investorov nemusia obávať poklesu na trhu.

V komentári k výsledkom analytici Glassnode dodali, že súčasný medvedí trh nie je taký hrozný ako tie predchádzajúce:

Súčasný medvedí trh nie je taký vážny ako najhoršie fázy všetkých predchádzajúcich cyklov, pričom len 25 % až 30 % trhu má nerealizované straty. Uvidíme, či ďalší tlak predajcov poženie trh k poklesu a stiahne tak väčšinu trhu do nerealizovaných strát, ako to bolo v predchádzajúcich cykloch.

Správa ďalej odhalila, že najmenšiu šancu na stratu mali dlhodobí držitelia bitcoinov, teda tí, ktorí držali BTC dlhšie ako 155 dní. Viac ako 67,5 % dlhodobých držiteľov má nerealizovaný zisk, zatiaľ čo krátkodobí držitelia, ktorí držia menej ako 155 dní, zaznamenali iba 7,88 % ziskov.

V súčasnosti je cena bitcoinu pod 40 000 $ a za posledných 24 hodín klesla na takmer 39 000 $.

Čítaj ďalej


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon