Reading:
GOLDMAN SACHS BOLA PRVOU VEĽKOU AMERICKOU BANKOU, KTORÁ USKUTOČNILA OTC TRANSAKCIU V KRYPTOMENÁCH
Share:

GOLDMAN SACHS BOLA PRVOU VEĽKOU AMERICKOU BANKOU, KTORÁ USKUTOČNILA OTC TRANSAKCIU V KRYPTOMENÁCH

avatar
by Ras Vasilisin
22. March 2022
GOLDMAN SACHS BOLA PRVOU VEĽKOU AMERICKOU BANKOU, KTORÁ USKUTOČNILA OTC TRANSAKCIU V KRYPTOMENÁCH

Vyzerá to tak, že digitálne aktíva sa v očiach inštitucionálnych investorov presadzujú. Goldman Sachs uskutočnil svoju prvú OTC transakciu s opciami na kryptomeny s investičnou spoločnosťou Galaxy Digital. Je to prvá takáto operácia spomedzi všetkých najväčších amerických bánk a míľnik pre celý sektor.

Transakcie s opciami v BTC

Začiatkom tohto mesiaca sa objavili špekulácie, že Goldman Sachs zvažuje ponúkanie bilaterálnych opcií kryptomien inštitucionálnym klientom. Ukazuje sa, že to neboli len fámy. Podľa dnešnej správy CNBC už banka uskutočnila prvú takúto transakciu. Vzťahuje sa na možnosť bez dodávky, ktorá je súčasťou Galaxy Digital.

Opcie sú zmluvy, ktoré dávajú držiteľom právo kúpiť alebo predať podkladové aktívum za stanovenú cenu na určité časové obdobie. To znamená, že môžu využívať volatilitu bez toho, aby sa vystavili riziku spojenému s podkladovým nástrojom.

Opcie na nedodanie sú opcie, ktoré sa pri splatnosti vysporiadajú v hotovosti, nie v podkladovom aktíve, akým je bitcoin. Preto táto možnosť Goldmana nebude súvisieť so spotovým trhom bitcoinov.

Goldman začal minulý rok obchodovať s futures na bitcoiny so spoločnosťou Galaxy Digital. Nové možnosti však budú rizikovejšie pre banku, ktorá vystupuje ako zadávateľ.

Damien Vanderwilt, prezident spoločnosti Galaxy Digital, je presvedčený, že účasť Goldman na tomto trhu podčiarkuje vyspelosť kryptomien ako triedy aktív.

V rozhovore povedal:

Táto dohoda predstavuje prvý krok, ktorý banky urobili, aby v mene svojich klientov ponúkli priame, konfigurovateľné vystavenie sa trhu s kryptomenami.

Vanderwilt dodal, že obchodovanie s opciami je pre inštitúcie oveľa „systémovo dôležitejšie“ ako futures „kvôli rizikovým dôsledkom, ktoré banky nesú“.

Ćítať Ďalej


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon