Reading:
GRAYSCALE SPUSTÍ KRYPTOMENOVÉ ETF V EURÓPE
Share:

GRAYSCALE SPUSTÍ KRYPTOMENOVÉ ETF V EURÓPE

avatar
by Ras Vasilisin
17. May 2022
GRAYSCALE SPUSTÍ KRYPTOMENOVÉ ETF V EURÓPE

O najväčšom svetovom správcovi digitálnych aktív – Grayscale – sa hovorí, že spustí kryptomenové ETF v Európe. Tento produkt bude debutovať v Spojenom kráľovstve, Nemecku a Taliansku a bude založený na indexe Bloomberg Grayscale Future of Finance Index.

Prvý ETF Grayscale v Európe

Pred niekoľkými týždňami prezident spoločnosti, Michael Sonnenshein oznámil, že spoločnosť chce rozšíriť svoje služby na európsky trh. Presný charakter týchto produktov však vtedy neuviedol.

Podľa nedávnej správy agentúry Reuters spoločnosť Grayscale predstaví ETF na základe indexu Bloomberg Grayscale Future of Finance Index. Tvorí ho množstvo spoločností, ktoré sú súčasťou odvetvia kryptomien, ako sú burzy, mineri, správcovia aktív, makléri a technologické spoločnosti.

Spočiatku bude produkt kótovaný na londýnskej burze cenných papierov, nemeckej Deutsche Börse Xetra a talianskej Borsa Italiana. Jeho premiéra sa uskutoční 17. mája. Je to prvýkrát, čo americký správca aktív spustil fond v Európe. Sonnenshein sa k najnovšiemu kroku svojej spoločnosti vyjadril takto:

Pre nás je digitálna ekonomika… primárne poháňaná šírením digitálnych aktív.

Grayscale je jednou zo spoločností, ktoré sa snažia spustiť priamy bitcoinový ETF v Spojených štátoch. V roku 2021 spoločnosť požiadala SEC o schválenie transformácie svojho fondu Grayscale Bitcoin Trust na verejne obchodovateľný fond. Napriek 75-dňovej lehote na posúdenie žiadosti (ktorá už uplynula) regulátor ešte nerozhodol.

etf grayscale

Bude Grayscale žalovať SEC?

Zdá sa, že Grayscale je veľmi odhodlaná zaviesť priame ETF v USA. Takmer pred mesiacom prezident Sonnenshein uviedol, že spoločnosť je pripravená urobiť všetko, čo je potrebné na dosiahnutie tohto cieľa. Na otázku, či môže Grayscale podniknúť právne kroky proti SEC, povedal:

Myslím, že všetky možnosti sú na stole.

Predtým, v decembri 2021, hlavný právny riaditeľ Craig Salm tvrdil, že prípadné rozhodnutie regulátora o zamietnutí produktu by mohlo byť nezákonné. Dodal, že Komisia môže mať „jasnú víziu“ o ETF, ale mala by v tejto otázke preukázať „primeraný zmysel pre pravdepodobnosť“.

 

Čítaj ďalej


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon