Reading:
INDIKÁTOR RSI BITCOINU KLESOL NA NAJNIŽŠIU ÚROVEŇ V HISTÓRII
Share:

INDIKÁTOR RSI BITCOINU KLESOL NA NAJNIŽŠIU ÚROVEŇ V HISTÓRII

avatar
by Ras Vasilisin
14. June 2022
INDIKÁTOR RSI BITCOINU KLESOL NA NAJNIŽŠIU ÚROVEŇ V HISTÓRII

RSI naráža na svoje historické dno

Populárny BTC analytik a tvorca modelu Bitcoin Stock-to-Flow (S2F), PlanB, udržiava súčasný medvedí sentiment pri živote. Poukázal na to, že mesačné RSI pre BTC je na historickom minime.

 

 

 

 

Tento index je momentálne 43,7. Naposledy to bolo takto nízko v januári 2019, keď sa BTC obchodoval za 3 400 USD. Potom sa to pohybovalo okolo 43,9. Predtým bola najnižšia úroveň zaznamenaná v januári 2015, kedy sa BTC obchodoval za 210 USD a mesačný RSI bol na úrovni 44,6.

Relative Strength Indicator (RSI) je ukazovateľ trhovej dynamiky. Meria veľkosť nedávnych pohybov cien na posúdenie stavu prekúpenia alebo prepredania aktív. Ďalším faktorom, ktorý treba sledovať, je počet adries profitujúcich z ich BTC pozícií.

Údaje IntoTheBlock naznačujú, že s cenou pod 24 000 je len 46,58 % BTC adries v pluse.

BTC a ETH

V dôsledku poklesov dnes kapitalizácia celého trhu s kryptomenami klesla pod 1 bilión dolárov a BTC a altcoiny zaznamenali niekoľkomesačné minimá.

Bitcoin sa dnes obchoduje len za 22 363 dolárov. To znamená pokles okolo 22% týždenne a 13,3% v priebehu 24 hodín. Ethereum, naopak, stráca ešte viac. 1 ETH stojí okolo 1 200 dolárov. To je až o 32 % menej ako pred 7 dňami a o 14,6 % menej ako včera.

Čítaj ďalej


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon