Reading:
Inštitúcie ožili, do kryptomenových fondov sa nalial nový kapitál
Share:

Inštitúcie ožili, do kryptomenových fondov sa nalial nový kapitál

avatar
by Ras Vasilisin
29. March 2022
Inštitúcie ožili, do kryptomenových fondov sa nalial nový kapitál

Čerstvý report spoločnosti CoinShares naznačuje, že po dvoch týždňoch, v ktorých záujem inštitúcii o kryptomeny výrazne klesol, sa ich sentiment otočil tým správnym smerom – opäť obnovili akumulačné “chúťky“.

Spoločnosť CoinShares tradične v úvode týždňa informuje o tom ako sa darilo najväčším kryptofondom, skrz ktoré môžu realizovať nepriame investície do kryptomien inštitúcie a akreditovaní investori. Ide o fondy Grayscale, CoinShares, 3iQ, 21Shares, Purpose, ProShares ECT Group.

Z najnovšieho reportu, ktorý sa týka výkonnosti týchto fondov v minulom pracovnom týždni, vyplýva, že inštitúcie naliali do kryptomien 192,5 miliónov dolárov. Prerušili tak sériu dvoch týždňov, ktoré boli poznačene veľkou nervozitou na trhoch v súvislosti s geopolitickým dianím, kedy z týchto fondov dokopy odišlo 110 miliónov dolárov.

Pokiaľ ide o konkrétne kryptomeny, najväčší záujem bol o Bitcoin, do ktorého vložili inštitúcie až 97,8 miliónov dolárov. Veľký záujem však bol aj o kryptomenu Solana (SOL), do ktorej sa nalialo 87,1 miliónov USD. Podpísalo sa na tom spustenie nového investičného produktu Solana ETP pre európsky trh skrz produkt CoinShares Physical v spolupráci s burzou FTX. Toto ETP umožňuje investíciu do fondu, ktorý je priamo krytý fyzickými podkladovými tokenmi SOL.

Čítať ďalej


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon