Reading:
Investori sa odkláňajú od stratégie 60/40 – Bitcoin je silnejší ako akciový trh!
Share:

Investori sa odkláňajú od stratégie 60/40 – Bitcoin je silnejší ako akciový trh!

avatar
by Virtuse Admin
23. August 2021
Investori sa odkláňajú od stratégie 60/40 – Bitcoin je silnejší ako akciový trh!

Je Bitcoin natoľko silným aktívom, že by dokázal po zlate prekonať akciový trh? Otázka, ktorá sa aktuálne preberá medzi investormi. Pravdou je, že BTC už nie je iba nejakou hrou, alebo pyramídou, ako ju zo začiatku nazývali pochybovači. Je to digitálna mena a najmä uchovávateľ hodnoty. Je totiž doba, kedy chcú takmer všetci vlastniť nejakú formu kryptomeny.

 Ako je vnímaný Bitcoin?

Ak práve premýšľate nad investíciou s minimálnym rizikom, určite ste už natrafili na stratégiu 60/40. Je to jedna z najrozšírenejších investičných stratégií, v ktorej sú vaše aktíva rozdelené v pomere 60 % akcií a 40 % dlhopisov. Týmto pádom si znižujete riziko a vaše portfólio tak zostáva bezpečné.

Aktuálna doba a mainstream však tento druh investičnej stratégie tlačí do zmien. A za tieto zmeny môžeme vďačiť kryptomenám na čele s BTC. Ten sa stal jedným z najvyhľadávanejších aktív medzi investormi.

Bitcoin poskytuje vysokú návratnosť, a v najbližších rokoch sa očakáva, že jeho cena stúpne až na približne 400 000 USD. Ďalším dôležitým faktom je aj to, že Bitcoin zarába omnoho viac ako samotné dlhopisy, ktoré tvoria 40 % portfólia. Aj preto sa investori zhodujú, že ich portfólio musí obsahovať minimálne 5 % BTC.

ČÍTAŤ ĎALEJ


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon