Reading:
Investori sa odmietajú zbavovať bitcoinov
Share:

Investori sa odmietajú zbavovať bitcoinov

avatar
by Ras Vasilisin
28. April 2022
Investori sa odmietajú zbavovať bitcoinov

Akciové trhy majú za sebou ťažký týždeň, v ktorom zaznamenali výrazný prepad. Zatiaľ čo sa investori zbavovali akcií, bitcoin si stále drží relatívne stabilnú pozíciu.

Čomu vďačí za takúto odolnosť?

Hlavným dôvodom relatívne stabilnej ceny bitcoinu je, že investori ho držia a nepredávajú.

 

Takzvané veľryby a inštitúcie sa už naučili bitcoin vnímať ako uchovávateľa hodnoty. A napriek všetkej neistote plynúcej z rekordne vysokej inflácie a konfliktu na Ukrajine, tí najväčší “hodleri” ostávajú nezlomní a bitcoin stále držia.

To znamená, že sú naozaj silne presvedčení o digitálnych aktívach a aj v tomto neistom období im veria a nezbavujú sa ich.

 

No a presne na takéto obdobie bol bitcoin stvorený, pričom uplynulé dni len dokazujú jeho skutočnú hodnotu. Extrémne vysoká inflácia a geopolitická neistota sú pre digitálne zlato živnou pôdou.

Hoci cena bitcoinu je od svojich rekordných hodnôt relatívne vzdialená, jedno historické maximum predsa len bitcoin dosiahol. 

 

Ide o rekord v počte držiteľov, ktorí za posledný rok nepredali ani je

den satoshi zo svojho portfólia. Dokazuje to graf od spoločnosti Blockware Solutions.

To je skutočne niečo výnimočné!

Inými slovami, bitcoin zaznamenal historické maximum v počte držiteľov bitcoinov, v tom istom čase ako mierime k jednému z najväčších kolapsov v histórii finančných trhov.

To je dôkazom rastúcej základne silne presvedčených držiteľov, ktorí považujú bitcoin za bezpečný prístav a poistku proti chaosu.  

Nikto to nezhrnul lepšie ako Peter Thiel, zakladateľ PayPal, keď povedal,

„Myslím si, že skutočným dôvodom, prečo ľudia diverzifikujú svoje investície, je to, že im chýba akékoľvek presvedčenie. Možno je to preto, že sú príliš leniví, aby skutočne investovali svoj čas a zistili, ktoré aktíva budú nakoniec úspešné.”

Presvedčenie o sile bitcoinu je jediným dôvodom, prečo takzvané “pevné ruky” nič nepredávajú.

A presvedčenie je chytľavé.


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon