Reading:
IRÁN VYOSTRUJE SVOJU VOJNU PROTI NELEGÁLNYM ŤAŽIAROM KRYPTOMIEN
Share:

IRÁN VYOSTRUJE SVOJU VOJNU PROTI NELEGÁLNYM ŤAŽIAROM KRYPTOMIEN

avatar
by Ras Vasilisin
19. April 2022
IRÁN VYOSTRUJE SVOJU VOJNU PROTI NELEGÁLNYM ŤAŽIAROM KRYPTOMIEN

Podľa najnovších správ budú iránske úrady uvaľovať prísnejšie sankcie na nelegálnych ťažiarov kryptomien. Niektorí z nich môžu ísť aj do väzenia. Predtým úradníci počas zimnej sezóny zakázali všetky podniky na ťažbu digitálnych aktív s tým, že by to mohlo znížiť zaťaženie elektrickej siete v krajine počas najchladnejších mesiacov roka.

Irán netoleruje ťažbu kryptomien

Vláda tejto ázijskej krajiny je známa svojim negatívnym postojom k odvetviu ťažby kryptomien. V máji minulého roka pozastavil na štyri mesiace všetku činnosť v tejto oblasti s odôvodnením, že baníci môžu spôsobiť vážne poruchy v energetickom systéme. Úrady počas zákazu zhabali tisíce ťažobných strojov. Len pri jednej operácii ich bolo zabavených až 7 000.

Hoci ministerstvo energetiky povolilo legálnym baníkom obnoviť prevádzku od septembra, koncom roka 2021 dočasne pozastavilo ich činnosť. Riadiaci orgán zastával podobný postoj, ťažba kryptomien by preťažila elektrickú sieť, preto by mala byť prísne zakázaná.

Keď v marci tohto roku začali teploty stúpať, vláda rozhodla o zrušení zákazu. Ministerstvo priemyslu, baní a obchodu však uviedlo, že povolí ťažbu len spoločnostiam, ktoré využívajú obnoviteľnú energiu.

Nedávna správa denníka The Tehran Times odhalila, že sankcie pre tých, ktorí konajú bez povolenia alebo využívajú inú energiu, ako sú tie, ktoré sú uvedené vyššie, môžu byť prísne.

Mohammad Bohlouli, člen správnej rady Tavanir, povedal:

„Akékoľvek použitie dotovanej elektriny určenej pre domácich, priemyselných, poľnohospodárskych a komerčných spotrebiteľov na ťažbu kryptomien je zakázané.“

Čitaj ďalej


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon