Reading:
Island – ťažba kryptomien bude zrejme obmedzená
Share:

Island – ťažba kryptomien bude zrejme obmedzená

avatar
by Virtuse Admin
9. December 2021
Island – ťažba kryptomien bude zrejme obmedzená

Island bojuje s nedostatkom elektrickej energie – ťažba kryptomien bude zrejme obmedzená

Island je krajina, ktorá svojou prírodou a životnými podmienkami láka mnohých ľudí. Krajina je známa aj prijateľnými cenami elektrickej energie, ktoré do krajiny prilákali aj ťažobné spoločnosti, ktoré sa venujú ťažbe Bitcoinu.

Island a ťažba BTC

Krajina aktuálne bojuje s veľkým nedostatkom elektrickej energie. Hlavná energetická spoločnosť Landsvirkjun tak musela výrazne obmedziť niektorých zákazníkov, medzi ktorých patria aj ťažobné spoločnosti ťažiace Bitcoin. Rekordný dopyt po elektrickej energii a nízka hladina vodných nádrží majú podľa výkonnej viceprezidentky Tinny Traustadottirovej, najväčší vplyv na obmedzenia.

Ťažba kryptomien sa na Islande celkovo teší pomerne vysokej popularite, ktorá je spôsobená najmä nízkymi nákladmi na ťažbu. Nízke náklady na energiu prilákali ťažobné spoločnosti ako napríklad Hive Blockchain Technologies Ltd., spoločnosť Genesis Mining Ltd. A Bitfury Holding BV. Od 7. decembra sa však všetky žiadosti o elektrickú energiu, ktoré sa týkajú ťažby kryptomien, zamietajú. Je teda otázne, ako sa proces ťažby Bitcoinu na Islande vyvinie.

ČÍTAŤ ĎALEJ


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon