Reading:
Španielsko by sa malo stať ťažobným centrom
Share:

Španielsko by sa malo stať ťažobným centrom

avatar
by Virtuse Admin
13. January 2022
Španielsko by sa malo stať ťažobným centrom

Španielsko by sa malo stať ťažobným centrom

Španielska politička a poslankyňa za Ciudadanos v Kongrese krajiny María Muñoz navrhla vytvorenie novej národnej stratégie. Po protestoch v Kazachstane by to prilákalo minerov BTC a ďalšie aktivity súvisiace s kryptomenami.

 

María Muñoz predstavila svoj návrh na Twitteri. Ukazuje, že Španielsko by sa malo postaviť ako budúce centrum ťažby bitcoinov.

Politik napísal:

Protesty v Kazachstane majú dôsledky po celom svete, vrátane bitcoinov. Navrhujeme, aby sa Španielsko umiestnilo ako bezpečná destinácia pre investície do kryptomien s cieľom vytvoriť flexibilný, efektívny a bezpečný sektor.

tweet

Politik pripojil aj celý návrh, ktorý dodatočne odhalil vytvorenie národnej stratégie v tejto oblasti.

Minulý rok sme navrhli vytvorenie národnej stratégie pre kryptomeny a fórum odborníkov z odvetvia na vysokej úrovni s cieľom vytvoriť regulovaný trh, ktorý je zároveň flexibilný, výhodný a bezpečný pre ťažbu a používanie kryptomien.

Pred pár dňami sa protesty v Kazachstane vyostrili. To viedlo k výpadku internetu v krajine a následnému poklesu hashrate Bitcoinu. Je to spôsobené tým, že Kazachstan je jednou z popredných krajín z hľadiska ťažby BTC.

 

Predpisy v Španielsku

Ako sme pred časom informovali, španielsky parlament schválil kontroverzný zákon, ktorý prinúti Španielov zverejniť svoje „držby kryptomien v zahraničí“.

Predpoklady najnovšieho zákona sú zdanlivo správne: ide o snahu eliminovať podvody s kryptomenami, najmä tie, ktoré sa vykonávajú na platformách, ktoré sú mimo krajiny. Myšlienka je však veľmi kontroverzná.

Nenahlásenie kryptomien, ktoré sú držané v zámorí (alebo presnejšie na zahraničných burzách), bude potrestané pokutou vo výške 5 900 USD. Porušenie nového zákona sa bude posudzovať ako priestupok. Až na to, že takýchto pokút možno ukladať takmer donekonečna. Aspoň pre štátnych príslušníkov krajiny, ktorí vlastnia kryptomeny na viacerých platformách registrovaných v zahraničí.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

ČÍTAŤ ĎALEJ

 


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon