Reading:
JPMorgan spúšťa vlastný bitcoinový fond pre bohatých klientov
Share:

JPMorgan spúšťa vlastný bitcoinový fond pre bohatých klientov

avatar
by Virtuse Admin
9. August 2021
JPMorgan spúšťa vlastný bitcoinový fond pre bohatých klientov

Spoločnosť JPMorgan Chase začala tento týždeň prvýkrát ponúkať pre svojich klientov interný bitcoinový fond. Dokončila tak svoju transformáciu z banky, ktorá nechcela prijať Bitcoin, na skutočného hráča v oblasti digitálnych aktív.

Pasívne spravovaný fond, ponúkaný v spolupráci s Bitcoin powerhouse NYDIG, zatiaľ nemá žiadne investície od klientov. To sa môže čoskoro zmeniť. Fond bude predstavený klientom ako najbezpečnejší a najlacnejší nástroj na investovanie do Bitcoinov dostupný na súkromných trhoch.

CEO Jamie Dimon opakovane povedal, že klienti tieto veci chcú, a preto je spoločnosť JPMorgan zodpovedná za ich bezpečné doručenie.

“Nie som zástancom Bitcoinu, Bitcoin ma veľmi nezaujíma,” povedal Dimon v máji pre Wall Street Journal. “Na druhej strane majú klienti záujem, a ja im nehovorím, čo majú robiť.”

Bude JPMorgan ponúkať aj ETF?

JPMorgan v súčasnej dobe nemá ponuku bitcoinových ETF, ale takmer tucet ďalších firiem áno. Očakáva sa, že spoločnosť Grayscale premení svoj produkt Bitcoin Trust na ETF, akonáhle na to bude vhodný čas. NYDIG tiež podala žiadosť o bitcoinovú ETF, ktorú SEC začala skúmať.

ČÍTAŤ ĎALEJ


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon