Reading:
KANADSKÁ PROVINCIA CHCE PROPAGOVAŤ KRYPTOMENY
Share:

KANADSKÁ PROVINCIA CHCE PROPAGOVAŤ KRYPTOMENY

avatar
by Ras Vasilisin
29. March 2022
KANADSKÁ PROVINCIA CHCE PROPAGOVAŤ KRYPTOMENY

Kanadská provincia – Alberta, chce podporovať inovácie v sektore finančných služieb, skúmať nové produkty a služby a prilákať investorov, ktorí sa zaujímajú o nové technológie, ako sú blockchain a kryptomeny.

Alberta sa zameriava na inovácie

Ambície úradov v Alberte sú veľké. Chcú propagovať provinciu ako severoamerické centrum pre spoločnosti obchodujúce a ponúkajúce služby súvisiace s priemyslom digitálnych aktív. V nedávnom rozhovore minister práce Doug Schweitzer povedal, že región „má šancu hrať vedúcu úlohu v Kanade“.

V Alberte je to ešte veľmi v plienkach. Ale myslím si, že región má šancu hrať vedúcu úlohu v Kanade vytvorením domova pre rizikové spoločnosti, dodal.

Emile Scheffel, viceprezident Brane Inc., poznamenal, že Alberta je „jedinečná“ v priťahovaní inovatívnych spoločností v oblasti finančných technológií.

Najnovšie správy prichádzajú len mesiac po tom, čo vláda Zjednotenej konzervatívnej strany Alberty predstavila svoje plány na predloženie legislatívy na „podporu inovácií“ v sektore finančných služieb tým, že spoločnostiam umožní vytvárať nové produkty.

Hlavným cieľom je posilniť pozíciu najväčšej provincie ťažiacej ropu v Kanade a prilákať investície do nových technológií, ako je blockchain.

Čítať ďalej


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon