Reading:
KAZACHSTAN UMOŽŇUJE KRYPTOMENOVÝM SPOLOČNOSTIAM OTVÁRAŤ BANKOVÉ ÚČTY
Share:

KAZACHSTAN UMOŽŇUJE KRYPTOMENOVÝM SPOLOČNOSTIAM OTVÁRAŤ BANKOVÉ ÚČTY

avatar
by Ras Vasilisin
21. June 2022
KAZACHSTAN UMOŽŇUJE KRYPTOMENOVÝM SPOLOČNOSTIAM OTVÁRAŤ BANKOVÉ ÚČTY

Kazachstan je otvorený kryptomenám

Ministerstvo digitálneho rozvoja, inovácií a leteckého priemyslu Kazašskej republiky vo štvrtok oznámilo pilotný projekt spolupráce medzi burzami kryptomien a niektorými miestnymi bankami.

Predpoklady tejto spolupráce formulovala pracovná skupina zložená zo zástupcov ministerstva digitalizácie, národnej banky, Finančnej monitorovacej agentúry, Asociácie finančníkov, Astana International Finance Center a zainteresovaných strán finančného trhu a kryptomien.

Pilotný projekt bude prebiehať do konca roku 2022 a bude zahŕňať burzy, ktoré získali licenciu od novovytvoreného orgánu Astana Financial Service Authority (AFSA). Okrem toho bude existovať plán ďalšieho rozvoja Kazachstanu ako regionálneho centra kryptomien. Podrobné pokyny by mali byť čoskoro zverejnené na webovej stránke AIFC.

Šéf AFSA Nurhat Kushimov vyhlásil, že poslaním jeho výboru je vytvárať prostredie pre „spoľahlivé a udržateľné“ spoločnosti.

„Astana Financial Service Authority je jediným subjektom zodpovedným za reguláciu aktivít fintech v Kazachstane. Pred odovzdaním licencie fintech spoločnosti vykonávame hĺbkové a dôkladné overenie jej minulosti a potom udržiavame neustály dohľad nad licencovaným subjektom,“ povedal.

Bagdat Musin, minister digitálneho rozvoja, zdôraznil túžbu Kazachstanu profitovať z prevádzky búrz s kryptomenami.

„Je potrebné vytvoriť kompletný ekosystém, aby sa digitálne aktíva, ktoré boli vyťažené kazašskou elektrinou, čo najviac predávali na miestnych burzách a zisk zostal v krajine,“ povedal.

bitcoin

Dane z kryptomien

25. mája schválil kazašský parlament v prvom čítaní zmeny a doplnenia národného daňového poriadku, ktoré zavádzajú daň z ťažby kryptomien. To je viazané na cenu elektriny spotrebovanej ťažbou digitálnych aktív.

Čítaj ďalej


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon