Reading:
KONGRESMAN BYRON DONALDS CHCE V RÁMCI DÔCHODKOVÝCH PLÁNOV UĽAHČIŤ INVESTOVANIE DO BTC
Share:

KONGRESMAN BYRON DONALDS CHCE V RÁMCI DÔCHODKOVÝCH PLÁNOV UĽAHČIŤ INVESTOVANIE DO BTC

avatar
by Ras Vasilisin
24. May 2022
KONGRESMAN BYRON DONALDS CHCE V RÁMCI DÔCHODKOVÝCH PLÁNOV UĽAHČIŤ INVESTOVANIE DO BTC

Republikánsky kongresman Byron Donalds predstavil v piatok Snemovni reprezentantov USA zákon o finančnej slobode. To má zabrániť ministerstvu práce v obmedzovaní typov investícií, ktoré môžu byť zahrnuté do dôchodkových plánov. Politik pri tejto príležitosti zaútočil na súčasné americké úrady a Bidenovu administratívu.

Byron Donalds a zákon o finančnej slobode

Zákon o finančnej slobode bol zavedený do legislatívneho okruhu ako reakcia na správu amerického ministerstva práce (DOL), ktorá namietala proti zahrnutiu kryptomien do dôchodkových plánov. Správa bezpečnosti zamestnaneckých výhod ministerstva „očakáva, že sa uskutoční vyšetrovací program zameraný na plány ponúkajúce investície účastníkov do kryptomien a súvisiacich produktov a podnikne príslušné kroky na ochranu záujmov účastníkov plánu a príjemcov v súvislosti s týmito investíciami“.

Správa DOL vyvolala reakciu spoločnosti Fidelity Investments. Finančný gigant požiadal DOL o vysvetlenie detailov správy. O dva týždne neskôr sa Fidelity pripojila k niekoľkým menším finančným spoločnostiam, ktoré ponúkajú bitcoiny držiteľom dôchodkového plánu.

V tomto konkrétnom prípade ide o typ plánu dôchodkového sporenia 401 (k) (pomenovaný podľa pododdielu daňového zákona USA), ktorý umožňuje zamestnancom odkladať si nezdaniteľnú časť mzdy na svoje osobné dôchodkové účty.

Čítaj ďalej


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon