Reading:
KRYPTOMENY NA RUSKEJ BURZE?
Share:

KRYPTOMENY NA RUSKEJ BURZE?

avatar
by Ras Vasilisin
12. July 2022
KRYPTOMENY NA RUSKEJ BURZE?

Anatolij Aksakov a kryptomeny na moskovskej burze

V Rusku prebieha diskusia o regulácii kryptomien. Teraz sa slova ujal Anatolij Aksakov, šéf Ruskej bankovej asociácie a finančného výboru Štátnej dumy. Domnieva sa, že moskovská burza cenných papierov (MOEX) by bola dobrým miestom pre takéto aktíva.

Počas tlačovej konferencie Aksakov zdôraznil dôležitosť vytvorenia burzy kryptomien v Rusku, ktorá by fungovala v súlade s prísnymi požiadavkami ruskej centrálnej banky. Dodal, že MOEX pravdepodobne urobí najlepšiu možnú prácu spustením vlastného oddelenia obchodovania s kryptomenami, pretože bude plne dodržiavať odporúčania Bank of Russia.

Toto oddelenie, ktoré bude fungovať ako súčasť rešpektovanej dlhodobo etablovanej organizácie a bude tiež veľmi zapojené do aktívnych interakcií s centrálnou bankou – odvedie skvelú prácu pri manipulácii s operáciami s kryptomenami,

-poznamenal Aksakow.

Tieto slová sú vyslovené vo zvláštnom okamihu. MOEX práve oznámil, že sa plánuje postaviť proti sankciám EÚ uvaleným na Národný depozitár pre zúčtovanie a bude sa snažiť chrániť záujmy ruských investorov. Burza, podobne ako mnoho iných ruských subjektov sa stala terčom medzinárodných sankcií zameraných na krajinu po tom, čo Moskva napadla Ukrajinu.

Čítaj ďalej


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon