Reading:
MESTO LUGANO VO ŠVAJČIARSKU UZNÁVA BITCOIN AKO ZÁKONNÉ PLATIDLO
Share:

MESTO LUGANO VO ŠVAJČIARSKU UZNÁVA BITCOIN AKO ZÁKONNÉ PLATIDLO

avatar
by Ras Vasilisin
7. March 2022
MESTO LUGANO VO ŠVAJČIARSKU UZNÁVA BITCOIN AKO ZÁKONNÉ PLATIDLO

Mesto Lugano vo Švajčiarsku uzná bitcoiny zákonným platidlom a umožní občanom platiť kryptomenami za verejné služby a dane. Informácie poskytli mestský riaditeľ Pietro Poretti, primátor Michele Foletti a technický riaditeľ Tethera Paolo Ardoino.

 

Mesto spolupracuje s viac ako 200 spoločnosťami, to všetko s cieľom urýchliť prijatie bitcoinov a sieť Lightning, ktorá uľahčí platby bitcoinmi.

Lugano chce bitcoiny

„Toto je pravdepodobne najdôležitejšia vec v tomto projekte,“ povedal Ardoino s odkazom na „Plán B“, mestskú iniciatívu vyvíjanú v spolupráci s Tetherom. Je známe, že cieľom Lugana je prilákať do regiónu expertov na kapitál a blockchain. Stojí za to dodať, že v dôsledku toho sa v meste stane zákonným platidlom aj USDT stablecoin spoločnosti Tether.

Plán B zahŕňa vytvorenie fyzického priestoru v srdci mesta, ktorý bude fungovať ako centrum pre blockchainové startupy. Plán má určité ekonomické základy.

„Hrubý domáci produkt Salvádoru vzrástol o 10 % a cestovný ruch o 30 % po tom, čo bol bitcoin vyhlásený za zákonné platidlo,“ povedal Ardoino. „Predstavte si, čo môžeme robiť v meste v strede Európy,“ dodal.

Poretti uviedol, že mesto ponúkne priateľské prostredie pre inovatívne firmy, vyznačujúce sa minimálnou byrokraciou a ideálnymi podmienkami pre rozvoj takýchto subjektov.

Čítaj ďalej


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon