Reading:
MICHAEL SAYLOR HOVORIL O PRÁVNEJ POVAHE BITCOINU A ETHEREA
Share:

MICHAEL SAYLOR HOVORIL O PRÁVNEJ POVAHE BITCOINU A ETHEREA

avatar
by Ras Vasilisin
12. July 2022
MICHAEL SAYLOR HOVORIL O PRÁVNEJ POVAHE BITCOINU A ETHEREA

Michael Saylor hovorí o tom, čo sú BTC a ETH

V rozhovore pre Altcoin Daily bol Saylor požiadaný o jeho názor na klasifikáciu BTC a ETH ako komodít. Takto sa na obe kryptomeny pozerajú americkí politici ako Kirsten Gillibrand a Cynthia Lummis, ako aj predstavitelia Komisie pre cenné papiere a burzy (SEC).

Saylor poskytol súhrn základných rozdielov medzi sieťami Bitcoin a Ethereum.

Myslím, že ether je cenný papier, myslím, že je to celkom zrejmé, bol vydaný cez ICO, je za tým manažérsky tím, bol tam hard fork, je bombou náročnosti, ktorá sa odďaľuje

– povedal

Generálny riaditeľ tiež dodal, že neustála potreba aktualizácií softvéru v sieti vedenej špecifickým tímom naznačuje, že ETH je bezpečnostné riziko.

Aby bolo digitálne aktívum klasifikované ako komodita, hovorí Saylor, musí byť podporované „úplne decentralizovaným protokolom, v ktorom nikto nemôže nič zmeniť, aj keby chcel“.

Na to, aby bolo niečo komoditou, nemôže existovať emitent a nemôže robiť rozhodnutia

 – povedal

Cenné papiere sa vo všeobecnosti chápu ako konvertibilné a obchodovateľné finančné nástroje, ktoré sa používajú na získanie kapitálu na verejných alebo súkromných trhoch. Na druhej strane komodity sa považujú za tovar alebo aktíva, ktoré majú peňažnú užitočnosť.

Aktíva ako zlato a striebro sa považujú za tvrdé komodity, zatiaľ čo mäkké komodity sú komodity ako ryža a čaj.

Saylor zopakoval, že BTC je komodita, pretože jadro bitcoinovej siete nemožno zmeniť, rovnako ako fyzické zloženie zlata.

Až na to, že bitcoinová sieť bola v priebehu rokov mnohokrát vylepšená. Najznámejším príkladom je Taproot soft fork z novembra 2021, ktorého cieľom bolo zlepšiť blockchain škálovanie a súkromie.

Čítaj ďalej


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon