Reading:
Michael Saylor kritizuje americké úrady za nevhodnú snahu regulovať trh s kryptomenami
Share:

Michael Saylor kritizuje americké úrady za nevhodnú snahu regulovať trh s kryptomenami

avatar
by Virtusenews
19. September 2022
Michael Saylor kritizuje americké úrady za nevhodnú snahu regulovať trh s kryptomenami

Americká kryptomenová komunita reagovala sklamaním na zverejnenie regulačného rámca pre digitálne aktíva zo strany administratívy amerického prezidenta Joea Bidena. Počuť hlasy, vrátane Michaela Saylora o premárnenej príležitosti a nesprávneho prístupu k tvorbe práva.

USA chcú regulovať trh s kryptomenami

Vo vyhlásení Bidenovej administratívy okrem iného čítame:

Digitálne aktíva predstavujú značné riziko pre spotrebiteľov, investorov a podniky. Ceny týchto aktív môžu byť veľmi volatilné. Súčasná globálna trhová kapitalizácia kryptomien je približne na tretine svojho vrcholu z novembra 2021.
V dôsledku toho ciele politiky týkajúce sa digitálnych mien zahŕňajú zmiernenie vplyvu spotreby energie pri ťažbe kryptomien na klímu alebo činnosti súvisiace s rizikom a ochranou spotrebiteľa.

Bidenova administratíva uviedla, že ministerstvo financií tiež oznámi svoje „hodnotenie rizika nelegálneho decentralizovaného financovania“ do februára 2023. Okrem toho Biely dom uviedol, že podporí platobné systémy podobné FedNow, ktoré Federálny rezervný systém plánuje spustiť v roku 2023.

Analytik Dylan LeClair a spoluzakladateľ MicroStrategy Michael Saylor kritizovali postoj administratívy na Twitteri a uviedli, že využíva environmentálne obavy ako zámienku na rozšírenie kontroly nad digitálnymi aktívami.

Čítaj ďalej …


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon