Reading:
MICROSTRATEGY KÚPILA BTC ZA 190 MILIÓNOV DOLÁROV
Share:

MICROSTRATEGY KÚPILA BTC ZA 190 MILIÓNOV DOLÁROV

avatar
by Ras Vasilisin
6. April 2022
MICROSTRATEGY KÚPILA BTC ZA 190 MILIÓNOV DOLÁROV

MicroStrategy, ktorú vedie jeden z najtvrdších nasledovníkov Bitcoinu, Michael Saylor, opäť nakupovala.

MicroStrategy nakupuje

Podľa najnovších informácií spoločnosť nakúpila ďalšie coiny prostredníctvom svojej pobočky – MacroStrategy. Správu priniesol generálny riaditeľ spoločnosti a zanietený podporovateľ BTC Michael Saylor.

MacroStrategy kúpila 4 167 BTC v celkovej hodnote 190 miliónov dolárov, za priemernú cenu 45 714 dolárov. K dnešnému dňu má spoločnosť celkovo 129 218 BTC v hodnote takmer 4 miliardy dolárov. Priemerná cena za ich získanie sa pohybuje okolo 30 700 dolárov.

Pôžička je zabezpečená v BTC

Ako sme nedávno informovali, MacroStrategy, dcérska spoločnosť MicroStrategy dostala pôžičku vo výške 205 miliónov dolárov, ktorá je zabezpečená držanými BTC.

Tieto prostriedky mali byť použité na nákup ďalších bitcoinov a pokrytie poplatkov, úrokov a výdavkov spojených s pôžičkou. Generálny riaditeľ Silvergate Alan Lane vtedy povedal:

Sme radi, že môžeme pridať MicroStrategy do nášho rastúceho zoznamu dlžníkov SEN Leverage. Ich inovatívny prístup k finančnému manažmentu je jedinečným príkladom toho, ako môžu inštitúcie využiť bitcoin na podporu a rast svojho podnikania.

Čítaj ďalej


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon