Reading:
Microstrategy kúpila ďalších 660 BTC
Share:

Microstrategy kúpila ďalších 660 BTC

avatar
by Virtuse Admin
3. February 2022
Microstrategy kúpila ďalších 660 BTC

Obchodný spravodajský gigant MicroStrategy kótovaný na NASDAQ sľúbil, že bude nakupovať viac bitcoinov bez ohľadu na podmienky na trhu. A ako sa ukázalo, slovo dodržal. Generálny riaditeľ spoločnosti oznámil ďalšie nákupy BTC v hodnote 25 miliónov dolárov.

 

MicroStartegy pokračuje v nákupe

Michael Saylor prostredníctvom Twitteru oznámil ďalšiu investíciu. Tentoraz jeho spoločnosť minula 25 miliónov dolárov na nákup 660 bitcoinov. Priemerná cena, za ktorú MicroStrategy kúpila jednu mincu, je 37 865 dolárov.

MicroStrategy zakúpila ďalších 660 bitcoinov za ~ 25,0 miliónov dolárov v hotovosti za priemernú cenu ~ 37 865 $ za #bitcoin. K 31. 1. 2022 sme #hodl ~ 125 051 bitcoinov nadobudli za ~ 3,78 miliardy $ za priemernú cenu ~ 30 200 $ za bitcoin. $ MSTRhttps: //t.co/bF6VImC0Qy

 

 

 

 

Tento nákup prebehol koncom januára a spolu s ním sa celkové množstvo BTC v portfóliu spoločnosti zvýšilo na 125 000 kusov. K dnešnému dňu spoločnosť investovala do pôvodnej kryptomeny už 3,78 miliardy dolárov, pričom za každú mincu zaplatila v priemere 30 200 dolárov.

Predchádzajúci nákup bol koncom decembra, keď MicroStrategy minula 94 miliónov dolárov na nákup 1 914 BTC. Hoci je cena aktíva o viac ako 10 000 dolárov nižšia ako pred mesiacom, vedenie spoločnosti stále prejavuje pro-bitcoinový prístup.

Okrem Saylora, ktorý je slávnym bitcoinovým býkom, finančný riaditeľ MicroStrategy Phong Le tiež zabezpečil, že spoločnosť bude pokračovať v nákupe a raste BTC bez ohľadu na to, čo sa na trhu stane.

MicroStrategy organizuje firemnú konferenciu

Ako sme nedávno informovali, MicroStrategy do BTC nielen investuje, ale chce o ňom zvýšiť povedomie aj medzi korporáciami. Preto spoločnosť zorganizovala dvojdňové virtuálne podujatie. Jeho účelom je vzdelávať veľké spoločnosti o výhodách zavedenia BTC do ich súvah.

Medzi prednášajúcimi boli Saylor, generálny riaditeľ Block – Jack Dorsey, finančný riaditeľ MicroStrategy – Phong Le, šéf komunikácie – Lolli Aubrey Strobel a ďalší ľudia, ktorí denne pracujú na projektoch súvisiacich s bitcoinmi.

Bitcoin for Corporations, ako sa podujatie volalo, sa konalo včera, 1. februára. Napriek tomu dnes nebudú chýbať diskusné panely najväčšej americkej kryptomenovej burzy Coinbase, asset manažérskeho giganta Fidelity, NYDIG, BitPay, Paxos a ďalších.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

 

ČÍTAŤ ĎALEJ


Share this article:

divider graphic

Related Articles

Subscribe to Virtuse News
graphical divider
arrow-up icon